Вчора, 21 грудня, в Івано-Франківську ініціативна група представила до публічного огляду звернення до депутатів міської ради про надання територіальній громаді міста статусу юридичної особи публічного права.
Дана група закликала депутатів проголосувати за таке звернення, збираючи підписи протягом певного періоду, а також проводячи зустрічі і розповідаючи, чому ж цей статус такий бажаний. Активісти кажуть, що міській громаді треба цього статусу, себто, вони не зможуть реалізовувати своє законне право як власник майна в повному обсязі.
Натомість, сьогодні, 22 грудня, на другій сесії Івано-Франківської міської ради депутати відмовились голосувати за пропозицію ініціативної групи про надання територіальній громаді міста статусу юридичної особи публічного права. Навіть, міський голова Руслан Марцінків зазначив депутатам, аби ті не голосували.
У свою чергу, юридична служба міськради зауважила, що ініціативна група хоче створити паралельний орган місцевого самоврядування, а це суперечить Конституції України.
Ще вчора, коли відбулося засідання ініціативної групи, керівник регіонального відділення Інституту Політичної Освіти Тарас Случик у соціальній мережі Фейсбук бурхливо відреагував на такі вимоги активістів, мовляв, “в Івано-Франківську з’явились сепаратисти Медведчука”. Звісно, прихильники таких вимог у коментарях зазначали, що вони все роблять правильно, все ж більше було критичних думок.
Кореспонденти Станіславського ТБ звернулися до Тараса Случика, аби зрозуміти чому ж активісти уподібнюються сепаратистам, адже для багатьох мешканців міста це незрозуміла ситуація, а хтось взагалі байдуже ставиться до того, що відбувається у міськраді, киваючи головою.
“Віктор Медведчук будував свою організацію “Український вибір” на основі ідеї, що міська рада має мати свою печатку, і що нібито це дозволить жителям контролювати діяльність ради. Тобто надати раді статус “юридичної особи публічного права” – терміну, якого у Конституції України не передбачено.
Проте насправді є велика кількість вже інструментів, якими можна контролювати діяльність ради: громадськими слуханнями, місцевими ініціативами, пропозиціями до проектів рішень, акціями протесту, скаргами та багато інших. Краще б активісти зосередились, на лобіюванні того, щоб бюджет міста показував видатки по кожній установі, організації та підприємству. Це був би дієвий спосіб боротьби з корупцією у місті. Такі ж ініціативи можна навіть назвати проявом сепаратизму та банальною не професійністю.
Територіальна громада вже і так існує – це ми з вами. Ті, хто живе у місті і ніяких печаток та довідок для цього не потрібно.
Найцікавіше у тому, що лобіюють це питання колишні кандидати у депутати, які не пройшли у міську раду. Таким чином, це може бути механізм реалізувати свою жагу до влади”, – розповів Тарас Случик.