Франківські активісти покажуть невідому культуру Луганська періоду між двома Революціями. ФОТО

Культурні активісти та громадські діячі з Івано-Франківська розпочали роботу над створенням унікального віртуального музею культурного життя Луганська 2004 – 2013 років, передає Станіславське ТБ.

Проект «Luhansk’s Art & Facts – Збереження культурної спадщини Донбасу» стартував у травні 2016 року.

Вже за кілька місяців активісти створять віртуальну платформу, де зберігатимуться артефакти культурного і громадського життя Луганська у період між Помаранчевою революцією та Революцією гідності. Зараз триває інтенсивний процес збирання артефактів для майбутнього музею.

Читайте також: Франківські патрульні просять підтримати їх у фінальному етапі конкурсу на кращий соціальний ролик. ВІДЕО

Воєнний конфлікт на Сході України став катастрофою для регіону та його культурного життя, яке активно формувалося в останнє десятиліття. Сучасне мистецтво та громадський активізм лиш починали бути помітними у просторі міста, але 2014 рік урвав цей процес.

Для чого потрібен такий музей? По-перше, він врятує культурну спадщину Луганська від знищення та забуття, по-друге, спростує стереотипи про культурний нігілізм мешканців Сходу України. Культурне життя Луганська є здебільшого невідомим для сучасників, однак це зовсім не означає, що його не було, і віртуальний музей стане підтвердженням цьому.

  • SONY DSC

Колекція включатиме розділи про важливі події і місця Луганська, про культурних і громадських діячів, знакові мистецькі і громадські рухи, що діяли у 2004 – 2013 роки, а також оцифровані книги, картини, фотографії, які характеризують останнє передвоєнне десятиліття Луганська.

«Напередодні катастрофи ми перейшли до системного реформування культурного життя. Молоді бунтарі до 2013 року стали лідерами громадських організацій, головними редакторами газет, реалізувались певною мірою в житті. Ці люди навчались, побачили як влаштоване культурне життя в інших містах та державах, і почали щось робити в Луганську. А потім відбулось те, що відбулось», – говорить про період 2004 – 2013 років у Луганську літератор і громадський діяч Константин Скоркін

«Понад мільйон людей в Україні втратили не лише рідні міста, але й власну ідентичність. Багато хто з мешканців Сходу України неохоче розповідає про своє походження, ховаючись від упередженого ставлення. Артефакти, які ми покажемо українському суспільству та міжнародній спільноті, проллють світло на інший бік життя Луганська, розкажуть про спроби активних спільнот вплинути на культурне життя міста й регіону, відстояти демократичні цінності та європейську ідентичність», – зазначає координатор проекту Ярослав Мінкін, голова правління Молодіжної організації СТАН, переміщеної до Івано-Франківська.

Проект є відкритим, тому участь у формуванні експозиції музею можуть взяти всі, хто має матеріали чи інформацію, що стосуються культурного та громадського життя Луганська 2004 – 2013 років. Щоб запропонувати артефакти до колекції віртуального музею, пишіть організаторам: artluhansk@gmail.com.

Про перебіг проекту можна дізнатися зі сторінки за посиланням.

Проект реалізовують спільно Goethe-Institut Ukraine та Молодіжна організація СТАН за підтримки Міністерства іноземних справ Федеративної Республіки Німеччина та за консультативної підтримки музею Friedrichshain-Kreuzberg в Берліні.

Для довідки:
Молодіжна організація «СТАН» була заснована 1999 року в Луганську групою письменників, філософів, журналістів та митців. Від початку свого існування «СТАН» працював, щоб вирішувати соціальні проблеми України, підвищувати обізнаність про права людини, а також мобілізувати молодь до дій через культуру. Місія організації – розвиток креативного громадянського суспільства через організацію та підтримку культурних, освітніх, соціальних та правозахисних ініціатив у громадах. У 2014 році, після ескалації конфлікту на Донбасі, Молодіжна організація «СТАН» переїхала до Івано-Франківська.
Детальніше про організаторів можна дізнатися за посиланням.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Франківців закликають завчасно звертатися за субсидіями
Наступна : ДТП у Франківську: зіткнулися два легковики та маршрутка № 35. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×