Франківські активісти “Під контролем” прозвітували про перший місяць роботи

Сьогодні, 18 липня, в Івано-Франківську відбулася презентація результатів першого місяця роботи Всеукраїнського руху проти політичної корупції «Під контролем» в області, передає Станіславське ТБ.

Наразі чинне законодавство дозволяє реально контролювати дії влади завдяки відкритим реєстрам та даним. Саме вони дозволяють побачити, де існують конфлікти інтересів, порушення тендерних процедур, під час закупівель, декларації, які не співпадають із стилем депутатського життя.

«На протязі першого вступного місяці роботи було сформовано 10 корупційних кейсів. Серед них найбільше були кейси, що стосувалися порушень під час заповнень декларацій про майно, доходи та фінансові зобов’язання депутатів Івано-Франківської міської ради. Ми стикнулися з тим, що на сайті Івано-Франківської обласної ради зовсім ніяких декларацій не оприлюднено, окрім декларацій обласного голови та його першого заступника», – заявила координатор проекту Христина Зелінська.

Щодо конфлікту інтересів, зазначила Зелінська, то тут часто тендери виграють треті особи, наближені до міських депутатів та чиновників. Мовляв вони отримають субпідряди, часто прокладають тротуарами бруківку, займаються ремонтами доріг, тощо.

По факту корупційні кейси ніякої юридичної сили не мають. Вони являють собою сукупність фактажу, які будуть направленні у відповідні державні контролюючі органи (Генеральну прокуратуру, Національне антикорупційне бюро, Державну податкову інспекцію).

«До прикладу вже сформовано кейси у частині декларування свого майна. Ми надіслали на опрацювання юристам всеукраїнського руху «Під контролем» кейси щодо депутата Сергія Абрам’яка, який задекларував нульові доходи, але слідкуючи за його життям у соцмережах, ми бачимо, що він веде розкішне життя, подорожує закордоном і мало у чому собі відмовляє», – підкреслює активіст.

Читайте також: Франківський депутат-бідняк засвітив фото із відпочинку на березі Атлантичного океану. ФОТО

«Ще один корупційний кейс був складений на секретаря Івано-Франківської міської ради Оксану Савчук, через те, що є порушення під час оприлюднення проектів рішення на офіційному веб-сайті міської ради. Безпосередньо мова йде про проект рішення щодо затвердження детального плану території у районі вулиць Крайківського – Макогона – Промислова. А саме не була оприлюднена графічна частина рішення. Всі матеріали будуть направленні в офіс Уповноваженого з прав людини», – додає Христина Зелінська.

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Прикарпатті неповнолітній велосипедист потрапив під колеса автомобіля
Наступна : Міністр інфраструктури пообіцяв відремонтувати дорогу в селі на Верховинщині. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×