Франківське духовенство долучилось до Міжнародного Паломництва. ФОТО

В Міжнародний день попередження експлуатації навколишнього середовища під час війни та військових конфліктів, духовенство і вірні різних єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні долучились до Міжнародного Екуменічного Паломництва заради справедливості, миру і збереження створіння. 

Франківці теж долучились до Паломництва, повідомляють у прес-службі УГКЦ в Івано-Франківській області, передає Станіславське.

Як відомо, Міжнародне Паломництво розпочалось ще 13 вересня у Фленсбурзі (Німеччина) і проходить через різні міста й країни та завершиться 28 листопада 2015 року у Парижі (Франція), де проходитиме саміт з кліматичних змін. В цьому часовому періоді багато церков, організацій та людей по всьому світі долучаються до цього паломництва у практичний, молитовний та символічний спосіб.

Ініціатори даного заходу мають за мету привернути увагу суспільства до важливості прийняття і втілення на особистому та найвищому міжнародному рівнях відповідальних рішень для відвернення кліматичних змін, які мають катастрофічні наслідки для всієї планети, випрошуючи в молитві у нашого Творця і Спасителя необхідних для цього ласк.

В цей день центральний офіс Бюро УГКЦ з питань екології у співпраці з о. Михайлом Дзулем, екореферентом в Івано-Франківській архієпархії, з благословення високопреосвященного владики Володимира (Війтишина), архієпископа та митрополита Івано-Франківського, долучились до даного паломництва. Молебень до Богородиці перед Галицькою чудотворною іконою Матері Божої у с. Крилос очолив владика Володимир. У цьому заході взяли участь представники влади, державних природоохоронних органів, освітньо-виховних інституцій, семінаристи Івано-Франківської семінарії, учнівська молодь і духовенство.

З ініціативи референта Бюро з питань екології о. Миколи Пришляка, за підтримки настоятеля Свято-Іванівської Лаври Студійського Уставу УГКЦ о. Юстина Бойко, та участі студентської молоді, монашества і вірних також і Львівська архієпархія долучилась до паломництва.

Відповідальному з питань екології о. Василю Шафрану вдалось долучити до паломництва Тернопільсько-Зборівську архієпархію: в різних храмах Тернополя, у Тернопільській Вищій Духовній Семінарії, у Марійському духовному центрі, у с. Зарваниця, перед чудотворною іконою Матері Божої чисельні миряни разом із священнослужителями просили у Бога Творця дарів Святого Духа та могутнього заступництва Пречистої для усіх учасників цього важливого міжнародного екологічного заходу.

Собор Вишгородської Богородиці УГКЦ, який нещодавно зарахований до базилік Вселенської Церкви, своєю молитовною участю та іншими екологічними заходами, які в цей день були проведені з ініціативи о. Романа Романовича, екореферента в Київській архієпархії, долучили вищезгадану єпархію до даного важливого заходу.

Бюро УГКЦ з питань екології Стрийської єпархії долучилось до проведення Екуменічного Міжнародного Паломництва у м. Жидачеві, де у храмі Воскресіння біля стіп Чудотворної ікони Жидачівської Оранти відбулися молодіжні екологічні чування. У них взяла участь молодь з Жидачівського і Добрянського деканатів. А молодь та діти з Жидачева, Гніздичева, Кавська, Волі-Гніздичівської разом із священиками цих парафій теж в цей день провели час у молитві подяки та перепрошення Богу Творцю.

Завдяки старанням о. Максима Кролевського, референта з питань екології у Харківському екзархаті, диякона Михайла Деревенчука, екореферента у Бучацькій єпархії, о. Михайла Неїжмака, відповідального з питань екології у Донецькому екзархаті, різні молитовні та освітні заходи відбулись на теренах вищезгаданих єпархій та екзархатів УГКЦ.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківському аеропорту очікують на приліт Міхеїла Саакашвілі. ФОТОФАКТ
Наступна : Міхеїл Саакашвілі вже в Івано-Франківську. ФОТОФАКТ

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×