В Івано-Франківську продовжується продаж об’єктів спільної власності територіальної громади міста та області. Не секрет, що нерухомість викуповують здебільшого «свої», причому найчастіше за безцінь.
7 травня 2014 року відбувся конкурс на право укладання договору оренди на нежитлове приміщення площею 112, 8 кв. м., розташованого за адресою вул. Гетьмана Мазепи, 89. Переможцем і єдиним учасником стало ТзОВ «Лігос», що спеціалізується на виробництві борошняних кондитерських виробів, тортів і тістечок нетривалого зберігання. Засновником та генеральним директором підприємства тоді був Олег Гончарук, який в той час обіймав посаду депутата Івано-Франківської міської ради.
Після конкурсу, 23 травня того ж року, між ТзОВ «Лігос» та балансоутримувачем КП “ЄРЦ” було укладено договір оренди.
Фото договору оренди (перша, остання сторінка)
В даному приміщенні мав бути розміщений фірмовий магазин з хлібобулочними та кондитерськими виробами вітчизняного промислового товаровиробника. В даному договорі оренди зазначається, що орендар забов’язується використовувати його за цільовим призначенням. Проте такий магазин на Мазепи, 89 так ніколи і не був відкритий…
Фото договору з п. 4.3.2
До речі, сума щомісячної орендної плати становила 2775, 50 гривень. Це виходить близько 24 гривні за один квадратний метр. І це при тому, що його середня ринкова ціна на час укладання договору становила 100-200 гривень! Причиною, чому ТзОВ «Лігос» отримує занижену орендну ставку, найімовірніше, стає саме намір продавати товари від вітчизняного виробника.
Фото сторінки договору з розміром орендної плати
9 вересня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Олега Гончарука на посаду Голови Івано-Франківської державної адміністрації. Відповідно до Закону «Про засади запобігання і протидії корупції» ця посада є несумісною з приватною підприємницькою діяльністю. В своїх інтерв’ю для інформаційних порталів «Курс» і «Фіртка» пан Олег дійсно запевняв, що тепер, після очолення ним посту Голови, до ТзОВ «Лігос» ні він, ні його сім’я більше не має жодного відношення.
Скрін з Курсу
Скрін з Фіртки
Проте, якщо це дійсно так, то чому в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців кінцевими власниками підприємства значаться Гончарук Роман Дмитрович (батько Олега Романовича) та Гончарук Валентина Олегівна (його донька). Відношення до родини Гончаруків не має лише керівник цього підприємства – Матвєєва Лілія Володимирівна. Але вона є особою, що «призначається до органу управління». Виходить, що бізнес хоч і перестав бути зареєстрований на Олега Гончарука, та залишився під повним впливом його родини.
Фото з ЄРД
З податковою декларацією пана Гончарука за 2014 рік можна ознайомитися за посиланням ТУТ.
На другому пленарному засіданні 52-ї сесії Івано-Франківської міської ради, на якому розглянули питання “Про затвердження Програми приватизації комунального майна територіальної громади міста Івано-Франківська на 2015-2017 роки”. Через різноманітні зауваження зі списку об’єктів що підлягають приватизації було виключено декілька приміщень. Проте серед них не було того, що на Мазепи, 89. В результаті, 24 лютого 2015 року до затвердженого переліку об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу, було внесене дане приміщення.
Фото газети
А вже в середині літа цього ж року на сайті OLX з’явилося оголошення про його продаж. Призначена ціна 100 тис. доларів. Було здійснено дзвінок за вказаним номером, з метою ознайомитися з деталями. В телефонній розмові продавець, розповідаючи про стан і умови, прямо сказав, що «ми не планували нічого робити в тому приміщені». Більше того, він зазначає, що приміщення було приватизоване з метою продажу.
Ця інформація викликала зацікавлення. Було зроблено запит про надання інформації стосовно купівлі приміщення на Мазепи, 89.
Фото запиту з датою
Було отримано офіційну відповідь з копією договору купівлі-продажу між Фондом власності територіальної громади міста Івано-Франківська та ТзОВ «Лігос». І уявіть – запит було зроблено 5.08.15, а договір укладено 4.08.15, за день до офіційного запиту.
Фото договору купівлі-продажу (перша і остання сторінка)
Згодом дане оголошення з сайту OLX зникло, але вже через деякий час з’явилося знову. Правда тепер приміщення пропонували за 85 тис. доларів. Дивіться ТУТ.
В документі зазначалося, що вартість 112, 8 кв. метрів у центрі міста становить 819 600 грн. Тобто приміщення було викуплене за смішну ціну – близько 330 доларів за 1 кв. м. згідно поточного курсу на той час. На сайт ж оголошень його пропонували влітку за ціною 100 тис. доларів, тобто майже 887 доларів за 1 кв. м. Після нескладних математичних підрахунків дізнаємося, що чистий прибуток цієї оборудки становив близько 63 тис. доларів! При цьому ТзОВ «Лігос» явно зволікали з укладанням договору купівлі-продажу. Причина цього – бажання розрахуватися з Державою грошима покупця, що заплатить зазначену суму.
Та навіть після зміни планів та сплати відповідної кількості грошей за 112, 8 кв. м і подальший продаж їх за 85 тис. доларів, фірма залишається в очевидному плюсі.