З конфліктом депутати облради таки затвердили Статут та призначили керівника “Івано-Франківського обласного госпіталю ветеранів війни”. ФОТО

Сьогодні, 10 червня, розпочалося друге пленарне засідання п’ятої сесії Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання, передає Станіславське ТБ.

Депутати розглянули проект рішення “Про створення комунального закладу “Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни”. На це питання доповів директор департаменту Івано-Франківської ОДА охорони здоров’я Мирон Матейко.

Нагадаємо, у Коломиї лікарню “Львівська залізниця” реорганізують в обласний госпіталь ветеранів війни.

Як стало відомо цього тижня, у закладі вже є 50 ліжок, де проліковано 43 ветерани АТО, а 14 бійцям зроблено безкоштовне протизування.

У подальшому планується відкрити госпіталь з  110-тьма ліжками. Путівки для бійців будуть роздані по області на місяць, щоб з усіх районів ті, хто потребує лікування змогли потрапити у госпіталь.

Також планується провести роз’яснювальну роботу у районах, де медичні заклади йтимуть по принципу – ветеран АТО має звернутися самостійно, а дальше буде розглянуте питання путівок та місця, щоб пролікуватися у госпіталі.

Депутат від політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” Олег Токарчук  каже, що у Статут потрібно внести зміни, а саме – доповнити, щоб до ветеранів війни, учасників АТО долучили “і прирівнених до них контингентів”

Одразу ж до мікрофону підійшла керівник Центру допомоги учасникам АТО на Коломийщині Оксана Вандич і висловилась:

“Ви довго будете тормозити це питання. Ви, як представник з Коломиї, от як ви можете не поважати учасників АТО, які приїхали спеціально на це питання”.

Ми повинні правильно написати стату і щоб правильно використовувати кошти з бюджету облради”, – відповів Токарчук.

“Де ви були до того часу, допоки це розглядалося на комісії, на президії“, – додала Оксана Вандич.

Манолій Піцуряк, як голова комісії з охорони здоров’я, заявив, що пропозиція слушна.

Василь Скрипничук додав, що він проти, щоб енкаведистів вводили до цього госпіталю.

У свою чергу, Мирон Матейко пояснив, що за основу, коли розроблявся Стату, брався Статут Вінницького госпіталю. 

Депутат від ВО “Батьківщна” Олександр Левицький вважає, що і бійців-добровольців, яких визнали на рівні Івано-Франківської області, внести у Статут, бо тоді вони теж не зможуть лікуватися у госпіталі.

Олександр Сич пояснив, що це слушне зауваження.

Врешті-решт, після конфліктних моментів та власних позицій депутатів, пропозицію Олега Токарчука облрада не прийняла. Натомість депутати облради проголосували за проект рішення в цілому – 70 депутатів проголосували “За”, один – утримався.

Таким чином, обласна рада вирішила:

1. Утворити комунальний заклад «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни».
2. Затвердити Статут комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни».
3. Затвердити передавальний акт основних засобів, товарно-матеріальних цінностей державного закладу «Вузлова лікарня станції Коломия Державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця».
4. Призначити керівником комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» Федоришина Володимира Євгенійовича.


5. Уповноважити департамент охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації укласти контракт з керівником комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» терміном на 5 років.
6. Керівнику комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» забезпечити здійснення державної реєстрації комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» та у місячний термін надати обласній раді копії реєстраційних документів.
7. Фінансування комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» здійснювати у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на 2016 рік.

Довідково: 

42-річний Володимир Федоришин закінчив Вінницький державний медичний університет. З 2003 року працював ортопедом-травматологом у Коломийській дитячій лікарні. З червня 2014 року медицину поєднував з волонтерством у ВПО «Коломия-центр», де збирав гуманітарну допомогу українським військовим у зоні АТО. 15 вересня 2014 року став головним лікарем вузлової лікарні станції Коломия.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Франківців запрошують відвідати фотовиставку просто на Центральному продуктовому ринку
Наступна : У Пасічній на мості не розминулися відразу три автівки. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×