Сьогодні, 10 червня, розпочалося друге пленарне засідання п’ятої сесії Івано-Франківської обласної ради VII демократичного скликання, передає Станіславське ТБ.
Депутати розглянули проект рішення “Про створення комунального закладу “Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни”. На це питання доповів директор департаменту Івано-Франківської ОДА охорони здоров’я Мирон Матейко.
Нагадаємо, у Коломиї лікарню “Львівська залізниця” реорганізують в обласний госпіталь ветеранів війни.
Як стало відомо цього тижня, у закладі вже є 50 ліжок, де проліковано 43 ветерани АТО, а 14 бійцям зроблено безкоштовне протизування.
У подальшому планується відкрити госпіталь з 110-тьма ліжками. Путівки для бійців будуть роздані по області на місяць, щоб з усіх районів ті, хто потребує лікування змогли потрапити у госпіталь.
Також планується провести роз’яснювальну роботу у районах, де медичні заклади йтимуть по принципу – ветеран АТО має звернутися самостійно, а дальше буде розглянуте питання путівок та місця, щоб пролікуватися у госпіталі.
Депутат від політичної партії “Об’єднання “Самопоміч” Олег Токарчук каже, що у Статут потрібно внести зміни, а саме – доповнити, щоб до ветеранів війни, учасників АТО долучили “і прирівнених до них контингентів”
Одразу ж до мікрофону підійшла керівник Центру допомоги учасникам АТО на Коломийщині Оксана Вандич і висловилась:
“Ви довго будете тормозити це питання. Ви, як представник з Коломиї, от як ви можете не поважати учасників АТО, які приїхали спеціально на це питання”.
“Ми повинні правильно написати стату і щоб правильно використовувати кошти з бюджету облради”, – відповів Токарчук.
“Де ви були до того часу, допоки це розглядалося на комісії, на президії“, – додала Оксана Вандич.
Манолій Піцуряк, як голова комісії з охорони здоров’я, заявив, що пропозиція слушна.
Василь Скрипничук додав, що він проти, щоб енкаведистів вводили до цього госпіталю.
У свою чергу, Мирон Матейко пояснив, що за основу, коли розроблявся Стату, брався Статут Вінницького госпіталю.
Депутат від ВО “Батьківщна” Олександр Левицький вважає, що і бійців-добровольців, яких визнали на рівні Івано-Франківської області, внести у Статут, бо тоді вони теж не зможуть лікуватися у госпіталі.
Олександр Сич пояснив, що це слушне зауваження.
Врешті-решт, після конфліктних моментів та власних позицій депутатів, пропозицію Олега Токарчука облрада не прийняла. Натомість депутати облради проголосували за проект рішення в цілому – 70 депутатів проголосували “За”, один – утримався.
Таким чином, обласна рада вирішила:
1. Утворити комунальний заклад «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни».
2. Затвердити Статут комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни».
3. Затвердити передавальний акт основних засобів, товарно-матеріальних цінностей державного закладу «Вузлова лікарня станції Коломия Державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця».
4. Призначити керівником комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» Федоришина Володимира Євгенійовича.
5. Уповноважити департамент охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації укласти контракт з керівником комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» терміном на 5 років.
6. Керівнику комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» забезпечити здійснення державної реєстрації комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» та у місячний термін надати обласній раді копії реєстраційних документів.
7. Фінансування комунального закладу «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» здійснювати у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації на 2016 рік.
Довідково:
42-річний Володимир Федоришин закінчив Вінницький державний медичний університет. З 2003 року працював ортопедом-травматологом у Коломийській дитячій лікарні. З червня 2014 року медицину поєднував з волонтерством у ВПО «Коломия-центр», де збирав гуманітарну допомогу українським військовим у зоні АТО. 15 вересня 2014 року став головним лікарем вузлової лікарні станції Коломия.