Екс-міністр оборони України захопив підприємство в Івано-Франківську. Правоохоронці не реагують

Екс-міністр оборони України часів Януковича Павло Лебедєв, який зараз переховується на території Російської Федерації, у 2008 році здійснив рейдерське захоплення франківського підприємства “Пресмаш”.

Про це заявив директор заводу “Пресмаш” Богдан Пукіш.

“Будучи прибутковим підприємством, з 2007 року воно потрапило під інтерес групи «Інтеркаргрупп» і КУА «Парангон», які підконтрольні у минулому нардепу від “Партії Регіонів”, а з 2012 по 2014 рр – міністру оборони України Павлу Лебедєву”, – йдеться у заяви керівництва “Пресмашу” у Генпрокуратуру.

За словами Пукіша, вказані компанії почали робити все, щоб знищити ВАТ “Пресмаш”. 

“Почалось з приватизації , яка була здійснена з грубими порушеннями: біржові торги з одним учасником, без індексації, без експертної оцінки та інше”, – йдеться у заяві.

В 2008 році було здійснено рейдерське захоплення ВАТ «Пресмаш» групою «Інтеркаргруп» по вказівці Лебедєва. За словами Пукіша, кримінальна справа з цього приводу розглядалася в суді з 2011 року. У 2015 році була направлена на досудове розслідування, оскільки не були допитані учасники групи Лебедєва – обласні прокуратура та УМВС у той час все блокували.

Тільки в 2015 році підсудний і адвокат погодилися дати покази на Лебедєва і його команду: Язловецького, Микиту, Шутова, Пихтіна, де підсудний Бренік просив захисту як свідка, оскількив у той час на нього здійснювали тиск всі структури підпорядковані Лебедєву.

“Коли Микита Я., Шутов В., Пухальська Н. «ногами» відкривали двері до заступників прокурора області Кіпера О., Грищенка В.А. та Каліфіцького О.А., розслідування справи гальмувалися. Грищенко В. особисто в 2011-2014 р. опікувався заводом «Пресмаш» – його особисті джипи возили працівників заводу до нього на допит. Підсудній Бренік І. готовий дати покази на очній ставці на групове підготовлене рейдерське захоплення заводу в 2008 році”, – написав Пукіш у заяві.

У 2009 році було організоване фіктивне банкрутство підприємства.

“Лебедєв особисто мені казав: ” ..Мені цей завод на**й не потрібен, але для мене це справа принципу – перепишеш акції і ми тебе залишимо в спокої, а ні – в СІЗО перепишеш”, – згадує Пукіш.

В 2009 році було знищено сайт «Пресмашу» та викрадено документацію на виготовлення запатентованих пресів В-80, а в 2010 році створено «клон» – ВАТ «Пресмаш» в м. Кривий Ріг. 

“А потім «маски-шоу»: більше 70 працівників податкової міліції за вказівкою прокуратури області  тричі провели обшуки в мене на роботі та вдома. Також двічі обирали запобіжний захід у вигляді застави. Усунули від виконання обов’язків голови правління за ст.364 ч.2 КК України за несвоєчасну оплату земельного податку, ПДФО, пенсійного фонду (законом передбачено штрафні санкції). Справа судом направлена на досудове розслідування, а в 2014 році закрита. Це повнстю паралізувало завод: невиплата зарплати та бюджетних платежів, відключення електроенергії в лютому 2015 році за 16 мільйонів гривень боргу. Винні службові особи прокуратури Каліфіцький О.А, Грищенко В.А, Кіпер О., Процюк, керівництво ДПА області Ерстенюк О.В., Роїк В.М., Довбня О., Дробіняк М.”, – заявив Пукіш.

Варто зазначити, що сьогодні керівництво “Пресмашу” о 15:00 дасть прес-конференцію з цього приводу.

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Депутати Івано-Франківської міськради “За” позачергові вибори мера Кривого Рогу. ДОКУМЕНТ
Наступна : Франківські перевізники возитимуть учнів за власний рахунок

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×