Доцент Івано-Франківського медичного університету створив унікальне видання. ФОТО

Днями Доцент кафедри патоморфології та судової медицини ІФНМУ Микола Багрій видав посібник для студентів, викладачів і лікарів «Патоморфологія і гістологія: атлас».

Видання є унікальним, оскільки досі такого атласу в Україні не було, повідомляють у прес-службі ІФНМУ, передає Станіславське ТБ.

Посібник ілюстрований не малюнками, а оригінальними фотографіями мікроскопічної будови органів і тканин, як у нормі, так і в патології.

«Робота над виданням тривала аж сім років, адже процес підготовки всіх необхідних матеріалів був доволі кропітким і вимагав чимало зусиль, – розповідає Микола Багрій. – Наприклад, вибір та виконання однієї мікрофотографії, яких в атласі представлено аж 1312, займав кілька днів. Шукати необхідну для посібника інформацію доводилося проспективно, в процесі щоденної практичної роботи та в архівах лікувальних установ як Івано-Франківська, так й інших міст України. Також співпрацював зі спеціалістами в різних галузях медичної науки (гістології, стоматології, гематології тощо). Рукопис, який був зданий у видавництво, налічував більше 10 томів».

Микола Багрій зазначає, що ІФНМУ в цьому атласі представляють вісім науково-педагогічних працівників.

Наразі доцент працює над завершенням свого наступного видання, у якому розкриває та аналізує методики морфологічних досліджень. Загалом під авторством Миколи Багрія вже видано більше 150 друкованих праць, в тому числі монографія, навчальний посібник, 4 патенти на винахід.

  • Фото з сайту ІФНМУ
  • Фото з сайту ІФНМУ
 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Волонтери з Рогатинщини передали на Схід 70 літрів куті та вареників
Наступна : На Прикарпатті зникла безвісти 15-річна дівчина, оголошено розшук. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×