До місцевих бюджетів Івано-Франківщини надійшло більше 20 мільйонів гривень єдиного податку

Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, за січень 2016 року прикарпатські суб’єкти господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, перерахували до місцевого бюджету 20,3 млн.грн. єдиного податку. У порівнянні з аналогічним періодом 2015 року  надходження зросли на 5,5 млн. грн., або на 36,9 відсотків.

Основну частину надходжень з цього податку забезпечили фізичні особи – підприємці, які сплатили 15,1 млн. грн. Юридичні особи спрямували до бюджету 5,2 мільйони гривень, передає Станіславське ТБ з посиланням на прес-службу управління ДФС в області.

Нагадаємо, 1 січня 2016 року набрав чинності  Закон України від 24 грудня 2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», яким змінено умови перебування суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування, ставки єдиного податку та єдиного внеску.

Зокрема, для платників єдиного податку першої та другої групи критерії перебування на спрощеній системі не змінилися, як і річний обсяг доходу, – 300 тис. і 1,5 млн. грн. відповідно. Щодо спрощенців третьої групи, то для них  обмежено річний обсяг доходу 5 млн. грн. (замість чинних раніше 20 млн. грн.), а ставку податку підвищили до тієї, що діяла до 1 січня 2015 р., – 3% з ПДВ і 5% без ПДВ.

Для платників єдиного податку четвертої групи збільшено ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду:

– із 0,45 до 0,81% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ;

– із 0,27 до 0,49% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

 – із 0,27 до 0,49% для багаторічних насаджень;

– із 0,09 до 0,16% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

– із 1,35 до 2,43% для земель водного фонду;

– із 3 до 5,4% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Завтра на Івано-Франківщині похолодає до -12
Наступна : На Івано-Франківщині водій “Шкоди” збив 12-річного хлопчика

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×