До Дня Перемоги Кабмін виділив 882 млн гривень на допомогу учасникам Другої світової війни

Цього тижня Україна відзначатиме 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. “Сегодня” з’ясувала, скільки ветеранів війни зараз проживають в нашій країні і на яку допомогу вони можуть розраховувати (див. інфографіку).

ВСЕ МЕНШЕ. Станом на 1 січня 2015 року, за даними Пенсійного фонду України, в нашій країні залишилося 37,6 тисячі учасників бойових дій ВВВ, 43000 інвалідів ВВВ, 193,6 тисячі сімей загиблих або померлих ветеранів ВВВ, 776000 учасників ВВВ та 37 осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною в роки ВВВ. При цьому найбільше ветеранів, безпосередньо минулих м’ясорубку Другої світової, проживає в Києві, Харківській, Львівській і Дніпропетровській областях. І, на жаль, лише менше тисячі цих героїв нині можна привітати з Днем Перемоги у Чернівецькій, Сумській, Закарпатській областях.

ЯК ПРИВІТАЮТЬ. Всі ветерани напередодні 9 травня повинні отримати соціальні виплати від держави – на ці цілі, за словами прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, з бюджету виділено 882 млн гривень. Зокрема, згідно з постановою Кабміну, інваліди війни I групи повинні отримати 2835 грн, II групи – 2475, III – 2200 грн. Також по 875 грн передбачено для виплат учасникам бойових дій. Що стосується осіб, які мають особливі заслуги перед Вітчизною, їм виплачується по 2835 грн. У той же час члени сімей загиблих або померлих ветеранів (які не вступали в шлюб вдруге) мають право на 440 грн. Мінімальну допомогу – 160 грн – можуть отримати колишні в’язні гетто і таборів. “Цього року держава виділила на 10% більше коштів для виплати допомоги до 9 Травня, ніж у минулому році. Зараз грошові кошти вже отримали на руки близько 93% ветеранів. Мова йде про 724 800 000 грн”, – сказав нам перший заступник міністра соцполітики Василь Шевченко. За його словами, ветерани отримують допомогу на банківські картки, разом з пенсіями, або в поштових відділеннях: “Якщо хтось не встиг отримати допомогу, може дізнатися інформацію за місцем проживання”.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Італійці за три дні виловили у Середземному морі понад 6 тис нелегалів з Лівії
Наступна : Гібридна війна, в епіцентрі якої нині перебуває Україна, потребує асиметричних дій

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×