Сьогодні, 12 серпня, на позачерговій сесії Івано-Франківської обласної ради розглядаються зміни до перспективного плану формування територій громад області.
Проект поданий на розгляд депутатам включає 59 територіальних громад, у тому числі 20 ОТГ отримали чималі зміни у порівнянні із минулорічним документом. При цьому 39 ОТГ залишаються такими, як і минулого року.
Це, зокрема:
Богородчанський район – 4 ОТГ
Галицький район – 3 ОТГ
Городенківський район – 2 ОТГ
Долинський район – 4 ОТГ
Калуський район – 3 ОТГ
Коломийський район – 7 ОТГ
Косівський район – 4 ОТГ
Верховинський район – 5 ОТГ
Надвірнянський район – 5 ОТГ
Рожнятівський район – 4 ОТГ
Рогатинський район – 2 ОТГ
Снятинський район – 2 ОТГ
Тисменицький район – 4 ОТГ
Тлумацький район – 4 ОТГ
Івано-Франківська міська ОТГ, Бурштинська міська ОТГ, Яремчанська міська ОТГ, Калуська міська ОТГ, Коломийська міська ОТГ, Болехівська міська ОТГ.
До слова, у минулому році перспективний план включав у себе 63 об’єднані територіальні громади. Але, по факту, в області було створено тільки три ОТГ.
«Чому це питання виноситься на позачергову сесію, бо якщо якісь громади хочуть об’єднатися, рішення обласної ради повинне бути прийняте до 15 серпня, аби громади тримали субвенції із державного бюджету. Але це об’єднання має бути добровільне», – підкреслив голова обласної ради Олександр Сич.
У свою чергу, депутати влаштували чималу дискусію щодо цього рішення. Їх, зокрема, цікавлять наскільки добровільним є саме об’єднання цих громад, бо в області є уже кілька прецедентів. Прикладом є село Устеріки, яке наразі перебуває у складі Білоберізької об’єднаної територіальної громади та бажає з неї вийти.
Читайте також: В Івано-Франківську під стінами облради громада села Устеріки влаштувала акцію протесту. ФОТО
Однак незважаючи на це, тільки на останніх двох засіданнях, до Регіональної робочої групи надійшло близько 16 заяв про об’єднання, але не всі були представлені у перспективному плані. Це, зокрема, стосується сіл Вовчинець, Загвіздя, Підлісся, Дубовець, Черніїв, що розташовані неподалік великих міст та обласного центру. Планується, що вони мають увійти до вкладу наближених міст та утворити відповідні територіальні громади.
Попри те, депутати наголошують, що добровільне бажання громад об’єднатися куди важливіше, аніж формування перспективного плану. Мовляв, необхідно дати можливість розвиватись тим громадам, які хочуть утворитись. Тому навіть прозвучали пропозиції, аби голосувати виключно за ці ОТГ, у яких немає суперечностей із згодою сіл.
Розглянувши пропозиції від представників громад та депутатів, обласна рада прийняла перспективний план формування громад області за основу. Після цього, рішення по кожній територіальній громаді, які підлягали змінам, голова обласної ради Олександр Сич вносив на голосування окремо. В результаті депутати підтримали наступні зміни у перспективному плані:
Зміни до Галицької ОТГ, зміни до Дубовецької ОТГ, зміни до Городенківської ОТГ, утворення Голинської ОТГ, утворення Нижньовербізької ОТГ, зміни у П’ятницькій ОТГ, утворення Матеївецької ОТГ, зміни до Космацької ОТГ, зміни до Ямницької ОТГ.