Депутатів облради навчали користуватися системою ProZorro

Сьогодні, 13 травня, в Івано-Франківській обласній раді відбулася нарада, в ході якої спеціалісти пояснили депутатам, що саме являє собою електронна система закупівель “ProZorro”.

Голова облради Олександр Сич зазначив, що перш ніж впроваджувати реформи, потрібно пояснити людям про що саме йде мова. В обласної ради є намір запровадити систему закупівель “ProZorro” в усіх комунальних підприємствах обласного підпорядкування, передає Станіславське ТБ.

Семінар для депутатів та керівників комунальних підприємств проводили представники платформи “Смарт Тендер”.

Спеціально для депутатів спеціалісти розробили можливість робити тестові закупівлі для ознайомлення з ресурсом.

«Через наш майданчик комерційних закупівель щомісяця проходить 2 млрд гривень. Загалом, завдяки впровадженню електронної системи закупівель в Україні було зекономлено 1,5 млрд гривень», – розповідає спеціаліст “Смарт Тендер” Сергій Савун.

«Є центральна база ProZorro, яка належить державі. Є приватні майданчики. Їх акредитовано 6, в тому числі і наш. Майданчики працюють, щоб зв’язати замовника з центральною базою даних. Постачальник подає свою пропозицію і вона переходить у центральну базу даних через майданчики», – пояснив пан Савун і зазначив, що функціональність усіх майданчиків є однаковою.

Спеціалісти пояснили, що закупівлі на суму до 50 тисяч гривень можуть проводитись і без електронної системи, від 50 до 200 тисяч гривень лише через систему “ProZorro”, а від 200 тисяч гривень – публікуються англійською мовою.

“Будь-яка особа може зайти в систему і подивитися, як відбувається аукціон. Ми не бачимо назви учасників. Лише їхні порядкові номери”, – додав Сергій Савун.

При цьому, депутат облради Святослав Никорович висловив невдоволення присутністю на семінарі представників лише однієї платформи.

“Мені відомо, що “Смарт Тендер” не є серед лідерів  в Україні. Є 6 майданчиків, сьогодні запросили один. Було б добре, якби людей ознайомили з усіма майданчиками і потім можна було б вибрати”, – сказав він.

“Це просвітницький семінар, тому вам ніхто не буде вказувати яким майданчиком користуватися. На наступний семінар можна буде запросити представників будь-якого майданчика”, – відповів Олександр Сич.

Нагадаємо, 10 травня апарат Івано-Франківської обласної ради перейшов на систему електронних закупівель ProZorro.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Рожнятівщині поліцейські вилучили у мешканця перероблену зброю
Наступна : У Прикарпатському університеті відбудеться науковий фестиваль з нагоди Дня університету

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×