Депутат Івано-Франківської облради обіцяє, що наступна сесія буде “гарячою”

Сьогодні, 3 серпня, відбулось засідання постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань регіональної політики.

Депутати обговорювали і погоджували перспективний план формування територіальних громад області відповідно до якого формуються об’єднані територіальні громади. Нагадаємо,  КМУ затвердив створення 63 ОТГ в Івано-Франківській області, при яких декілька населених пунктів об’єднуватимуться в одну нову адміністративно-територіальну одиницю, пише Станіславське ТБ з посиланням на Галицький Кореспондент.

Поміж іншого, обговорюючи процес об’єднання, депутат обласної ради Василь Скрипничук констатував, що при реформуванні у ОТГ суттєво збільшуватиметься кількість чиновників. З цим важко не погодитись, адже, наприклад, у Печеніжинській ОТГ чиновників і старост було близько 40, натомість після об’єднання їх буде 54.

Підняли сьогодні і  найбільш злободенне питання реформування Прикарпаття – небажання села Устеріки входити до Білоберізької територіальної громади.

З приводу скандальної Білоберізької громади, що не хоче добровільно об’єднуватись, Руслан Панасюк переконує, що цю ОТГ сьогодні фіксують як утворену у 2015 році. 27 березня 2016 року вона пройшла вибори і з 1 січня 2017 року перейде на прямі бюджетні відносини як ОТГ.

Якщо в Білоберізькій ОТГ і надалі не буде порозуміння з приводу об’єднання, а село Устеріки далі не підтримуватимуть об’єднання, то застосують механізми виведення цієї сільської ради з ОТГ. Але Руслан Панасюк сподівається, що до таких методів вдаватись не доведеться.

Василь Скрипничук пропонує, оскільки Устеріки не погодились об’єднатись, у плані прийняти рішення щодо громади, але із застереженням. Устеріки можуть об’єднатись із Верховинською ОТГ, а Старуня і сама “себе прогодує”. Пропонує взяти приклад з Польщі, при якому села, що  не хочуть об’єднуватись, не  входять до жодної з ОТГ. Пропонує, не чіпати громаду, яка не хоче об’єднуватись. Якщо селу буде погано, воно саме “попросяться” до ОТГ.

На засідання сесії прибув представник громади. Він надав листа з підписами близько 350 мешканців Устерік про те, що вони не згідні з об’єднанням. Та надав рішення про скасування об’єднання Устерікської сільської ради.

На засіданні депутат облради Ольга Галабала нагадала, що відносно Устерікських виборів, на яких не відкрилась жодна виборча дільниця і жоден мешканець не проголосував, зараз відкрите кримінальне провадження.

Верховинська районна рада створила робочу групу щодо вивчення питання законності приєднання Устерік до Білоберізської ОТГ. В свою чергу Верховинська районна рада звернулась до обласної з пропозицією створення аналогічної  робочої групи  при  Івано-Франківській обласній раді.

Комісія вирішила недоречним створювати ще одну аналогічну групу, в свою чергу депутати довіряють людям при Верховинській раді.  Натомість готові співпрацювати.

Після довгої дискусії по підсумку сьогодні комісія затверджують перспективний план, як “скелет”, який в подальшому зазнаватиме змін. Натомість депутати вирішили, що  перспективний план не діятиме в тій частині, де немає погодження територіальної громади.

Голова комісії Василь Мельничук підсумував: сесія 12 серпня, на якій розглядатимуть питання ОТГ, буде дуже “гарячою”.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У мікрорайоні Пасічна ДТП: BMW врізався у Volkswagen Bora. ФОТО
Наступна : Христина Стуй: Якщо в Ріо висплюся, все буде добре. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×