Чиновники Івано-Франківської області “під контролем”

З початку червня в Івано-Франківську запустився антикорупційний проект моніторингу місцевих рад.

Така ініціатива є частиною великої всеукраїнської моніторингової кампанії, покликаної виявити корупційні схеми в органах місцевого самоврядування. Здійснюватимуть проект на Івано-Франківщині громадські активісти, експерти у сфері запобігання і протидії корупції та юристи організації “Центр “Антикорупційна платформа”.

Зосередяться активісти на міських та обласних радах усіх регіонів. Основне завдання – виявити факти корупції та звертатись до Національного антикорупційного бюро та прокуратуру з вимогою притягнути до відповідальності винних. Координує всеукраїнський проект центр політичних студій та аналітики “ЕЙДОС”.

Читайте також: Франківські активісти показали, як православні церкви ведуть успішний бізнес в Україні і Молдові

Про початок своєї діяльності активісти повідомили всі партійні організації представлені в Івано-Франківських міській та обласній радах.

На місцевому рівні координуватиме проект голова правління ГО “Центр “Антикорупційна Платформа”  Христина Зелінська.

“У своїй діяльності ми оцінюватимемо роботу місцевих чиновників, депутатів та голів рад за критеріями прозорості та підзвітності, відкритості, наявності корупційних ризиків у їхній діяльності, політичної корупції та конфлікту інтересів, – розповіла про проект його координатор. Результатом нашої діяльності має стати створене для кожного чиновника досьє з указаними корупційними ризиками. На основі оціночних суджень та фактів корупції, зафіксовані порушення ми направлятимемо до Генпрокуратури і НАБУ з конкретними вимогами про вияснення обставин та притягнення до відповідальності чиновника, спійманого на корупції”

Нагадаємо, що протягом минулого року командою Всеукраїнської коаліції “Прозорі ради” в Івано-Франківській області, яку представляли Христина Зелінська та Максим Кицюк, було проаналізовано нормативно-правові акти місцевих рад в області та розроблено рекомендації до них, згідно із чинним законодавством, гендерними та правовими нормами Європейського зразку та кращих практик роботи ОМС в Україні. Більшість із рекомендацій експертів були імплементовані та успішно діють в органах місцевого самоврядування.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Прикарпатський нардеп обурився, бо виборці звертаються до нього на “ти”
Наступна : Франківські депутати виділять 4 млн гривень для облаштування штучного поля

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×