Через скаргу активістів, проти Івано-Франківської міськради відкрили адміністративне провадження

Представник Уповноваженого ВР з прав людини Ірина Кушнір надіслала вимоги до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа у зв’язку зі скаргою членів Коаліції “Прозорі Ради” Кицюка Максима та Зелінської Христини щодо порушення Івано-Франківською міською радою права на доступ громадян до публічної інформації. За скаргою заявника відкрито провадження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Про це Станіславському ТБ повідомили члени коаліції “Прозорі ради”.

У вимогах до мера Івано-Франківська чітко вказано, які саме нормативні акти порушила міська рада під час своєї першої сесії, яка відбулася 1 грудня 2015 року. Серед вимог Уповноваженого з прав людини є “надання завірених копій документів, що підтверджують відповідне оприлюденння проектів рішень на офіційному веб-сайті Івано-Франківської міської ради у разі відповідного оприлюднення”. Якщо ж міська влада не надасть вказаних документів, то вона зобов`язана розмістити інформацію на сайті міськради, обов’язкове оприлюднення якої визначається статтею 15 Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Окрім цього, серед вимог є надання пояснень секретаря міськради Оксани Савчук щодо стверджуваного заявниками правопорушення, а також надати свої персональні дані, копію посадової інструкції або положення про відповідний структурний підрозділ з метою вирішення питання про наявність підстав для складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Про результати розгляду вимог Представника Уповноваженого необхідно повідомити в термін до 01 лютого 2016 року. Якщо ж Уповноважений з прав людини не отримає відповіді на свої вимоги, то відповідальному за надання (в даному випадку міському голові Руслану Марцінківу – ред.) такої відповіді загрожує штраф у розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Члени коаліції “Прозорі Ради” й надалі відслідковуватимуть виконання взятих на себе підписантами меморандумів зобов’язань та у разі повторення порушень – оскаржуватимуть такі дії.

Читайте також: На І сесії міськради “Свобода” показала, що місто це її корова і вони її доїтимуть, – Ігор Ткач

Це була не сесія міської ради Івано-Франківська, а “договорняк” трьох партій, – Максим Кицюк

Щодо незаконних дій Марцінківа: хто махлює, тому треба дати по наглій рижій морді, – Ігор Ткач

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Дружина заступника мера Івано-Франківська, Олена Підгрушна фінішувала п’ятою під час спринтерської гонки
Наступна : На Івано-Франківщині за хабар затримали першого заступника голови РДА

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×