Через незаконний видобуток гравію у прикарпатських криницях масово зникає вода – журналіст

У прикарпатських селах із криниць масово зникає вода. 40-річний журналіст Євген Гапич причину цього бачить у крадіжках шутру – гравію з річок, фактично узаконених обласною радою ще у 2011 році. За один лише день із Прута біля його рідної Коломиї вивозять та продають близько 100 вантажівок гравію, від чого русло ріки пересихає буквально на очах.

Спокійно дивитися на це Євген просто не міг. А після Майдану та трьохденного полону у квітні 2014-го вирішив подвоїти зусилля і розкрити всі масштаби незаконної схеми, пише Станіславське ТБ з посиланням на Радіо Свобода.

“Займався цим і до революції. Але це було таке, новинне: «там риють, там піймали. Коли повернувся з полону, став свідком такого випадку. В Коломиї міліція зупинила шутриста (водія, що вивозить гравій – ред.). Я підійшов до них, і питаю: «Ну що, хлопці, зловили? Що з ним тепер робити будете?». А вони вже налаштовані його відпускати”, – згадує Євген Гапич.

“У 2011 році Івано-Франківська обласна рада прийняла положення, що можна робити такі руслоочисні роботи. Це вже порушує водне законодавство. Не можна робити такі роботи! Не можна вивозити взагалі ніякі корисні копалини з гірських річок!” – додає він.

За словами журналіста, тут замішані і облводресурси, і екологічні управління, і поліція, і СБУ, і прокуратура. Від них залежить, наскільки «успішно» будуть вивозити цей гравій.

“В Івано-Франківській області – 43 об’єкти, на яких проводять руслоочисні роботи. За чотири роки виконали лише 7. Тобто, просто вивозився шутер з річок, а потім договір розривався, коли там вже не було що вивозити. І все – немає ні прокопу, ні руслоочисних робіт, а є лише вивезений гравій і зароблені мільйони гривень”, – розповідає пан Гапич.

Журналіст переконаний, що змінити це все можна лише на законодавчому рівні і втручанням прокуратури, втручання депутатів Верховної Ради.

“Вже відкриті кримінальні провадження по деяким випадкам розкрадання. Зараз, так само, поліція займається – є справи. Особливо по Надвірній розбираються, бо там депутати вже зробили подання. Тому рух іде. І результат буде”, – каже Євген Гапич.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Івано-франківський “Ураган” розгромив “Кардинал-Рівне”
Наступна : В прикарпатській церкві створили “список боржників”. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×