Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук) та п’ятнадцять архієреї УГКЦ з різних країн світу 29 серпня 2015 року у катедральному соборі Преображення Христового відправили Божественну Літургію для вшанування світлої пам’яті архієреїв Коломийсько-Чернівецької єпархії владик Павла Василика та Миколая Сімкайла в якій взяли участь влада району, міста, депутати всіх рівнів та громадськість.
“Ми прибули до Коломийсько-Чернівецької єпархії з братніми відвідинами, щоб владики, з одного боку, пізнали цей славний Прикарпатський край, цю чудову багатокольорну Гуцульщину. Але з іншого боку, ми хочемо віддати шану тим, хто є прикладом цілковитої посвяти свого власного життя Богові. Сьогодні хочемо найперше тут пом’янути Преосвященного владику Павла Василика, який справді віддав Богові Боже. Все, що йому Бог дав, всі його таланти, а вкінці кінців ісповідницьке свідоцтво віри – на служіння Богові і Церкві… Він є прикладом радикального відречення від зла і пророчого голосу Церкви, який зумів бути справді світлом безкомпромісності із князем світу цього в часи переслідування Церкви. Також хочемо згадати і пом’янути в молитві Преосвященного владику Миколая – славного будівничого цього катедрального собору, який також поклав себе самого, як фундамент цієї єпархіальної спільноти. Але найперше хочемо сьогодні просити всіх небесних благодатей для Преосвященного владики Василія, який сьогодні має обов’язок навчати такого радикального відречення від зла і служіння Богові, вірним цієї єпархії, бо ми живемо в таких непростих часах, в яких усякий компроміс зі злом завжди стається трагедією і для Церкви, і для українського народу”, – сказав Баженніший Святослав з нагоди візиту до Коломиї.
У проповіді, яку виголосив сам Предстоятеь Церкви, були роз’яснені слова Євангельського читання про віддання людиною Богові – Божого, а кесареві – кесаревого. Зазвичай, ми думає, що тут йдеться про обов’язки супроти Бога і держави, зокрема ми, християни, маємо сплачувати податковий гріш для підтримки і будування держави з верховенством права, але отці Церкви перших трьох століть тут бачили щось набагато глибше, – розповів Блаженніший Патріарх.
Проповідник наголосив: “Відати Богові Боже означає радикальне відречення від зла, віддати Богові Боже – означає віддати його образ, який він вклав у нашу особу, це означає віддати усе своє життя тільки на служіння Богові”.
Опісля Глава УГКЦ очолив поминальну панахиду за світлої пам’яті владик Коломийсько-Чернівецької єпархії Павла Василика та Миколая Сімкайла. Також Предстоятель Церкви здійснив освячення відреставрованих ікон чотирьох євангелістів, які будуть знову розміщені в центральній частині Коломиї.
Далі верховне духовенство, а також делегати Патріаршого Собору, ознайомилися з експозицією музею сакрального мистецтва, що при катедральному соборі, де збережена колекція старовинного церковного мистецтва, зокрема ікон, які впродовж життя збирав світлої пам’яті владика Миколай Сімкайло.
Духовенство також здійснило відвідини Національного музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття імені о. Йосафата Кобринського та музею “Писанка”. Про унікальну історію мистецьких творів та зразків культурної спадщини України гостям розповіла директор музею Ярослава Ткачук.
Зазначимо, що такий візит став можливим у зв’язку з проведенням у м. Івано-Франківську Патріаршого Собору – “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом – 25-27 серпня та Синодом Єпископів УГКЦ, що відбудеться 30 серпня – 6 вересня у м. Івано-Франківську.
З Главою УГКЦ співслужили: архієпископ Володимир Війтишин – митрополит Івано-Франківській (Україна), архієпископ Лаврентій Гуцуляк – митрополит Вінніпезький (Канада), архієпископ Степан Сорока – митрополит Філадельфійський (США), архієпископ Володимир Ковбич – митрополит Куритибський (Бразилія), владика Василій (Івасюк), єпарх Коломийсько-Чернівецький, владика Петро Стасюк – єпископ Мельбурнської єпархії (Австралія), владика Давид Мотюк, єпарх Едмонтонський (Канада), владика Борис Гудзяк – єпархія святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії, владика Даниїл Козлинський – Апостольський адміністратор єпархії Покрова Пресвятої Богородиці (Аргентина), владика Мирон Мазур – єпископ-помічник Куритибський (Бразилія), владика Петро Крик – апостольський екзарх для українців греко-католиків у Німеччині та Скандинавії, владика Діонізій Ляхович – апостольський візитатор для вірних УГКЦ в Італії та Іспанії, владика Іван Бура – єпископ-помічник Філадельфійський (США), владика Євген Попович – єпископ-помічник Перемисько-Варшавської архієпархії (Польща), а також єпископ РКЦ Теренс Куртайн, представник єпископської конференції (Австралія). На відправі був присутній єпископ Коломийсько-Косівський УПЦ (КП) Юліан Гатала. Разом з єпископами співслужили близько сотні священиків Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.