Бізнесменом, який «здав» СБУ прокурорів був нардепом, який нелегально видобував пісок

Бізнесменом, який «здав» СБУ прокурорів, був народний депутат України від «Народного Фронту», нелегально видобувавший пісок, – В’ячеслав Константиновський.

Про це пише журналіст Володимир Бойко. Журналіст нагадав, що саме нардеп, а не прес-служби ГПУ і СБУ, на своїй сторінці в ФБ виклав фотографії, зроблені слідчим. Нагадаємо, заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе повідомляв, що інформацію про вимагання з боку працівників прокуратури Київської області отримали від підприємця, що займається видобутком піску.
«Напевно, Сакварелідзе цього не знає, але в Україні легальний видобуток піску – це нонсенс. Як правило, розробка покладів здійснюється без дозвільних документів під «дахом» міліції або прокуратури. І тому смішно читати, що прокуратура Київської області зупинила бізнес – насправді заступник обласного прокурора Корнієць просто віджимав під свій «дах» нелегальний видобуток піску, вимагаючи гроші », – пише Володимир Бойко.

«Ще більше здивування викликає пасаж про те, що Корнієць діяв під керівництвом« великого начальника зі стін Генпрокуратури ». Заступник начальника Головного слідчого управління Шапакіна не був таким вже великим начальником і міг впливати хіба на підлеглих йому слідчих. Більше того, Корнієць – це давній приятель Гузиря і Шокіна, з якими міг безпосередньо вирішувати свої питання самостійно Шапакіна, – додає журналіст. – Саме за протекцією заступника Генпрокурора Шокіна Корнієць в жовтні 2014 року, за час Яреми, був призначений заступником прокурора Київської області. І саме Шокін і Гузир планували його найближчим часом призначити обласним прокурором (як варіант розглядалася призначення Корнійця прокурором Києва або Одеської області)».
За словами журналіста, під керівництвом Шапакіна в ГПУ розслідувалася кримінальнЕ провадження стосовно В’ячеслава Костянтинівського. Днями до Верховної Ради мали внести подання про зняття з цього підприємця депутатської недоторканності.
«На цьому відео – той самий підприємець і співробітники прокуратури Київської області, які, за словами Сакварелідзе,« привели до зупинки його бізнесу ». Саме так, це – В’ячеслав Константиновський. Зйомки зроблені в квітні 2015 року в с. Погреби Броварського району Київської області », – пише журналіст.
Журналіст розвиває власну гіпотезу того, як розвивалися події:

«Навесні 2015 прокуратура Київської області« наїхала »на нелегальний бізнес з видобутку піску народного депутата Костянтинівського, відомого у вузьких колах як« брат Карамазов », який тривалий час вважався головним представником російської мафії в США. З метою загнати Костянтинівського під прокурорську «дах» Корнієць, користуючись своєю дружбою з Гузирем і Шокіним, організував відкриття кримінального провадження в ГСУ ГПУ, за підсумками якого Шокін повинен був внести подання до Верховної Ради про зняття з Костянтинівського недоторканності.
Не чекаючи такого сумного фіналу, «брат Карамазов» простимулював керівників Служби безпеки України (я людина наївний, але не настільки, щоб повірити в те, що співробітники СБУ працюватимуть безкоштовно) і почав з Корнійцем торги під контролем СБУшників – звичайно, не сам, тому що депутати, як відомо, бізнесом не займаються, а через довірену особу.
Високі сторони домовилися про суму, яка повинна була піти частково Корнійця, а частково – його спільникам в ГПУ. Ось передача цих грошей і була задокументована співробітниками СБУ в прокуратурі Київської області.
Але платив Костянтинівський СБУшникам не тільки за те, щоб «опустити» ненажерливих прокурорів, а й за те, щоб вирішити питання із закриттям кримінального провадження по нелегальному видобутку піску, яке знаходилося в ГСУ у Шапакіна. Тому з обшуком поїхали і в ГСУ – але без обов’язкової в таких випадках санкції суду. Тому що це була просто операція із залякування ».
За словами журналіста, передачі хабара в стінах Головного слідчого управління ГПУ не було.
«Інакше б СБУшники взяли б у суді санкцію на обшук. І повірити в те, що стороння людина і ще й у вихідний день, може зайти в ГСУ з сумкою з грошима, можуть тільки ті, хто там ніколи не був. Ті гроші, які зафіксовані на фотографіях, викладених Костянтинівським, або були вилучені у будинку Шапакіна під час обшуку і привезені в ГПУ виключно для фотосесії, чи це – «частка», яка призначалася керівництву по інших справах і зберігалася в кабінеті Шапакіна, або кошти, раніше передані Корнійцем, наприклад, через Гузиря або особисто для закриття кримінального провадження, в якому фігурує Костянтинівський. Саме цим пояснюється істерика Гузиря, який наказав за фактом незаконного обшуку (а обшук був, безсумнівно, незаконним) і виламування дверей у ГСУ відкрити кримінальне провадження і навіть намагався порвати службове посвідчення слідчого, який обшук проводив ».

11695759_836853159744356_486665662788580209_n (1)

«Залишилося нез’ясованим тільки одне питання – як фотографії з місця проведення хоча й незаконного, але слідчої дії, опинилися біля Костянтинівського. Тут можна і не гадати. Очевидно – це звіт керівництва СБУ перед шановним клієнтом про виконане завдання. Що ж стосується грузинських реформаторів, то ними, здається, в черговий раз «покористувалися» в чисто кримінальних розборках між представниками української, з дозволу сказати, еліти », – резюмує журналіст.

Україна без корупції

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На місці загибелі Андрія Кузьменка встановлять пам’ятний знак
Наступна : Тетяна Голинська про організацію фестивалю “АртЕфект”

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×