Більше половини українців вважає, що вибори нічого не змінять

Більшість громадян не вірить, що найближчі місцеві вибори зможуть змінити на краще ситуацію на місцях та в Україні загалом.

Переважає відповідь “вибори нічого не змінять”: 55% стосовно ситуації на місцях і 57% стосовно ситуації в Україні.

Про це свідчать результати опитування Фонду “Демократичні ініціативи” та  Київського міжнародного інституту соціології, проведеного з 8 по 20 жовтня.

Водночас є 24% оптимістів, які певні, що вибори зможуть поліпшити ситуацію в їхньому місті (селі), і 19% мають такі сподівання щодо ситуації в Україні. 

А от погіршення ситуації внаслідок виборів очікують лише 4% – на місцях і 5% – в Україні загалом.  

Особливо виділяється позиція Донбасу, де 70% вважають, що вибори не зможуть змінити ситуацію в Україні на краще, і лише 10% вірять у поліпшення.

Між тим, думки населення щодо чесності виборів поділилися. 46% вірять у чесність виборів: 10% вважають, що вибори пройдуть повністю чесно, і ще 36% – що окремі порушення не вплинуть на кінцевий результат.

І майже стільки ж – 40% – або припускають (29%) або впевнені (11%), що результати будуть підтасовані.

Найбільше впевнені в чесності виборів у західному регіоні (56% вважають, що вибори будуть чесними, 30% – що ні), найменше – у південному регіоні (відповідно, 20% і 66%).  

При цьому громадська думка схиляється до того, що найбільше шансів бути обраними на цих виборах мають кандидати від нинішньої влади, – 36% опитаних думають так.

Втім, є й регіональні відмінності – на Донбасі “дають шанс” і кандидатам від колишньої влади (22%) й від нинішньої опозиції (22%), а у західному  регіоні –  волонтерам, громадським лідерам (24%). 

Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях, окрім Криму і тих територій Донбасу, які Україна не контролює. Було опитано 2040 респондентів за квотною вибіркою, похибка якої не перевищує 2,3%.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську Порошенко спростував чутки про мобілізацію
Наступна : На Снятинщині продовжується гравіювання вулиць міста

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×