Білл Гейтс попав у рейтинг найбагатших людей за всю історію світу

Список десяти найбагатших і найвпливовіших людей усіх часів і народів склав американський щотижневий журнал Time. Найбагатшою людиною видання визнало правителя середньовічної держави Малі Мансу Мусу. На думку професора історії американського коледжу Феррум Річарда Сміта, за часів правління Муси держава була найбільшим виробником золота, тому його багатства неможливо точно підрахувати, передає Forbes.

На другому місці списку – засновник Римської імперії Октавіан Август. На думку економістів, статки імператора були еквівалентні приблизно 4,6 трильйонів доларів США в перерахунку на курс 2014 року.

Замикає трійку найбагатших лідерів китайський імператор Шень-Цзун, який в 11 столітті керував однією із найбільш економічно потужних держав, яка виробляла до 30% світового ВВП.

Четверте місце відведено Акбару I Великому, падишахові Імперії Великих Моголів, на яку припадала приблизно чверть світового виробництва. За його правління показники ВВП на душу населення були порівнянними з показниками Англії за Єлизавети I, а місцева еліта була багатшою за європейських аристократів.

На п’ятій сходинці опинився Йосип Сталін, який «контролював одну з найбільших економік світу». Time зазначає, що навіть за умови, що багатства СРСР не належали йому особисто, Сталін мав можливість керувати радянською економічною потугою.

На шостій позиції – «найбагатший американець усіх часів», власник компанії US Steel Ендрю Карнегі, що володів статком у 372 млрд доларів у перерахунку на курс 2014 року.

Сьоме місце посів засновник американської компанії Standard Oil Джон Рокфеллер, статки якого 1918 року оцінювали в 1,5 мільярда доларів або в перерахунку на курс минулого року – 341 мільярд доларів.

Рядком нижче журнал Time помістив бретонського лицаря Алена Рудого. На момент смерті в 1093 році його статки становили 11 тисяч фунтів стерлінгів – приблизно 7% ВВП Англії того часу (в перерахунку на курс 2014 року – 194 млрд доларів).

На дев’ятій сходинці перебуває «найзаможніша людина з нині живих» Білл Гейтс. Forbes оцінює чисту вартість активів засновника компанії Microsoft у 78,9 мільярда доларів.

Замикає топ-10 найбагатших правителів в історії один із найуспішніших військових керівників усіх часів, засновник Монгольської імперії Чингізхан.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Карпатах при заготівлі дров на людину впало дерево
Наступна : Мера Білгород-Дністровського посадили за хабар у розмірі 16 тис грн

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×