В Івано-Франківську волонтери підняли питання щодо проблем медичних послуг бійців АТО. ВІДЕО STV

Сьогодні, 22 лютого, в приміщенні Івано-Франківської ОДА відбувся брифінг Центру допомоги учасникам АТО та Департаменту охорони здоров’я області, передає Станіславське ТБ.

 Під час брифінгу обговорювалися права та пільги учасників АТО на ліки і медичні послуги. 

Як повідомила керівник Центру допомоги учасникам АТО Наталія Перцович, в Івано-Франківську щопонеділка відбуватимуться подібні брифінг, щоб ознайомлювати бійців з їхніми правами. Також, таким чином, Центр допомоги учасникам АТО зустрічатиметься із різними структурами влади по тому чи іншому проблемному питанні.

Читайте також: На Івано-Франківщині з’явилась “гаряча лінія” Центру надання допомоги учасникам АТО

Перцович наголосила на тому, що коли виникають проблемні питання, то завжди треба телефонувати у певну структуру, щоб їх вирішити. Звичайно, треба робити так, щоб не було проблем. Вважаю, що для цього потрібно проводити роз’яснювальні роботи, для прикладу, в тих же лікарнях треба розмістити інформаційні таблички для учасників АТО.

Волонтерка Вероніка Дичковська наголосила на тих проблемах, з якими найчастіше зустрічалася в процесі роботи:

1) у лікарнях часто “відфутболюють” бійців і вони мовчки йдуть додому і скаржаться пізніше волонтерам. Тобто владні структури пізніше дізнаються про проболеми, а ще пізніше їх усувають;

2) у вересні 2015 року з’явився список аптек, які вважалися пільговими для учасників АТО. Натомість у Калуші та Надвірній програма не запрацювала, бо договора були не підписані. Крім того, потрібно знати, які ж ліки видають безкоштовно для бійців, а які з певними знижками, або ж взагалі без них;

3) в лікарнях є палати, які розраховані для атовців, але насправді там за гроші лікуються хворі, яким вдалося домовитися з керівництвом.

На останню таку проблему директор Департаменту охорони здоров’я Мирон Матейко відповів, що дане питання вирішує головний лікар безпосередньо. 

Ветерани АТО попросили надати повний список аптек станом на сьогодні. Матейко пообіцяв до понеділка розмістити список на сайті Івано-Франківської ОДА.

Матейко наголосив, що з обласного бюджету для учасників АТО та їх сімей було надано 1 млн грн у 2015 році. З цих коштів використано 475 тис грн. Цьогоріч для бійців виділено 2 млн грн і їх розприділили по лікувальних установах.

Волонтерка Наталія Сербин впевнена, що треба переходити від паперових пільг до реальних: якщо минулого року півмільйона не було використано, то це не означає, що люди не потребували, а просто гроші не дійшли туди, де потрібно. Сербин каже, що цього року теж можуть залишитися гроші, але головне, щоб вони дійшли до бійців і їх сімей.

Також Сербин підняла питання військового госпіталю, якого на Івано-Франківщині не існує. Та волонтерка розповідає, що якщо звертаються прикарпатські бійці у військові госпіталі України, то вони почуваються одинокими, адже владні тсруктури нашої області не налагоджують співпрацю з цими лікувальними закладами. 

Волонтери вважають, що дільничні лікарі мають приходити до бійців додому, навіть у далекому населеному пункті, бо з центру області про всіх бійців нереально дізнатися, а так був би певний звіт і моніторинг.

Головою “Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО” Тарас Шпук додав, що між громадськими активістами та волонтерами завжди є співпраця щодо бійців і їх проблем, але цього немає між владними структурами, у тому числі між Департаментом охорони здоров’я. Шпук запропонував, на чому і швидше наголошували волонтери, призначити відповідальну людину, яка б координувала всі процеси і моніторила ситуацію. Для прикладу, у тому ж таки Департаменті охорони здоров’я.

Крім того, волонтери вимагали, щоб Мирон Матейко звільнив тих осіб, які не справляються із обов’язками. 

Читайте також: 

Івано-Франківська ОДА проігнорувала звернення учасників АТО

В Івано-Франківську виник когнітивний дисонанс у структурах відповідальних за учасників АТО

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Біля Івано-Франківська знайшли шість снарядів часів Другої Світової війни
Наступна : В Івано-Франківську поліція розшукала водія, що збив пішохода і втік з місця ДТП

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×