Астрономи з Австралії та США отримали знімки екзопланети, що формується. ВІДЕО

Вперше астрономам з Австралії та США стали доступні знімки екзопланети, що формується.

Результати своїх досліджень автори опублікували в журналі Nature, а коротко про них повідомляється на сайті Сіднейського університету, повідомляє Уніан. 

Екзопланета обертається навколо зірки LkCa 15, що знаходиться на відстані 450 світлових років від Землі. Планета оточена газопиловим диском. Від нього, як показують спостереження, екзопланета захоплює матерію для свого формування.

Раніше вчені при спостереженні майже 1,9 тисячі таких небесних тіл не виявили будь-яких змін в їх будові. У проведенні високоточних спостережень з земних обсерваторій вченим заважають атмосферні явища.

Знизити їх вплив і відстежити еволюцію екзопланети астрономам вдалося, використовуючи LBT (Large Binocular Telescope, Великий бінокулярний телескоп), розташований в Арізоні, а підтвердити спостереження — за допомогою адаптивної оптичної системи Magellan Telescope (Магеллановий телескоп) в Чилі.

Екзопланета LKCA 15 b відкрита в 2011 році. Вона розташована на відстані близько 16 астрономічних одиниць від сонця, навколо якого обертається з періодом близько 27 років. Екзопланета приблизно в шість разів важча Юпітера.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Хлопець з Коломийщини втік від батьків, його розшукали у Львові
Наступна : В Італії почали визнавати українські посвідчення водія

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×