Артем Амельченко: Український закон про люстрацію унікальний

Сьогодні, 25 лютого,  в Івано-Франківську представники Інституту “Республіка” провели тренінг для активних громадян, під час якого розповіли про закони України, які стосуються люстрації.

В тренінгу взяли участь громадські активісти з Івано-Франківської, Чернівецької та Рівненської областей. Перед присутніми виступили два спікери: Артем Амельченко, керівник проекту ” Моніторинг впровадження законодавства щодо очищення влади” та Катерина Смирнова, член тимчасової спеціальної комісії, яка займалася люстрацією судів.

“Якщо порівняти український Закон про люстрацію з європейськими, то він – унікальний. Жодна країна не має такого закону. В Європі люстрація заключалася в декомунізації, а в нас в закон про люстрацію включена боротьба з корупцією. Як приклад, майнова люстрація. Хоча європейці не дуже це схвалюють і кажуть, що люстрацію і боротьбу з корупцією треба розділити. Але для України це позитив, тому що це чи не єдиний ефективний спосіб боротьби з корупцією”, – розповів Артем Амельченко.

Нагадаємо, сьогодні в Івано-Франківську оголосили проміжні результати люстрації на Прикарпатті. В Івано-Франківську за майновою люстрацією не звільнили жодного посадовця.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині ще 60 людей погодилися служити в ЗСУ за контрактом
Наступна : Перевізникам вигідніше платити штрафи, ніж їздити законним маршрутом, – Чорноус

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×