Сьогодні, в Івано-Франківську Андрій Любка провів презентацію роману “Карбід” у межах свого всеукраїнського туру від «Meridian Czernowitz».
Презентації передувала прес-конференція, яка відбувалася в приміщенні фортечної галереї “Бастіон”.
“Завдяки цьому туру я побував з презентацією у таких містах, у яких би ніколи, в іншому випадку не побував. Пам’ятаю як у жовтні, коли ми готувалися до нього прес-секретар попросила мене написати кілька слів про очікування від такої масштабної мандрівки і я написав, що хочу поїхати в міста, у яких ще ніколи не був, і, наприклад, переконатися чи справді існує Херсон. Чи це таке місто чи просто точка на мапі, може там степ і такий великий кавун і все. І в рамках цього туру я таки переконався, що Херсон існує.”, – ділиться Андрій Любка
Перша презентація цієї книги відбулася в Празі. Вона увійшла до Довгого списку де має всі шанси на перемогу. “Карбід” – це роман-настрій, покликаний описати абсурд часу, в якому ми живемо. Вона не схожа на всі інші книги автора і залишиться такою оригінальною, оскільки Андрій не планує писати ніякого продовження до неї. Ця книга є повною протилежністю попередніх робіт письменника, оскільки майже ніякої лірики в ній немає.
Сама презентація книги і дискусія відбудеться сьогодні о 19.00 в клубі «БарДак», на якій Андрій Любка хоче поговорити зі своїми читачами про «Карбід» – трагікомічний детектив та кримінальний абсурд, роман про стереотипи, кордони та 100 способів контрабанди.
“Мені хотілося написати роман у дусі 18 століття і водночас надати йому сучасного звучання. А для того, щоб надати йому таку ауру, при написанні книги я читав “Енеїду”. Хотілося скласти враження, що Карбід був “парубком-моторним”. Карбід – насправді складний персонаж, я б сказав, донкіхотівський. Він втілює в себе образ українського патріота-невдахи”, – каже Андрій Любка
Матеріали для цієї книги письменник збирав 3 роки, а один з героїв навіть має свій прототип. Роман “Карбід” має реальне підгрунтя. Він трагікомічний і читаючи його можна побачити, що так і є навколо.
“Це моя остання книжка, а остання, як то кажуть, найрідніша. Вона розрахована на найширшу аудиторію читачів. Я б хотів, щоб її прочитали люди, які мають таке тонке, чутливе вухо на різні тексти, начитані і могли б відчути цей дух 18 століття. Але я і хотів би, щоб її читали й зовсім далекі від літератури люди, а не лише ті, які ходять на презентації. Я тому й написав такий кримінальний детектив, щоб його могла купити людина на вокзалі і прочитати в поїзді просто як смішну історію про такий тунель, який пробували збудувати. Я не хотів обмежувати це лише для молоді чи для старших. У книзі є загадки, які приємно буде відкривати як досвідченому читачу, так і новачку”, – ділиться письменник
Згодом, Андрій розповів про те, що зараз він працює над новою книжкою, що називатиметься «Кімната для печалі» – роман, де головним героєм є самотність.
А уже завтра письменника чекає останнє місто, де закінчується його півторамісяцевий тур, а саме Львів.