Активісти рекомендують Прикарпатським радам “нові правила” роботи

Вісім органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області отримали низку рекомендацій до діючих регламентів рад в рамках реалізації проекту “Прозорі Ради”.

Проаналізувавши чинні нормативно-правові акти Галицької, Долинської, Івано-Франківської, Калуської, Коломийської, Косівської, Яремчанської міських рад та Івано-Франківської обласної ради, члени коаліції «Прозорі ради» сформували перелік рекомендацій та пропозицій щодо «нових правил» роботи згідно чинного законодавства та міжнародних практик.

Під прицілом експертів були регламенти роботи місцевих рад та їхніх виконавчих комітетів, статути територіальних громад, окремі рішення рад та розпорядження голів.

Задля зменшення корупційних ризиків, гендерної нерівності в органах місцевого самоврядування, популяризації прозорості й відкритості місцевих рад громадські експерти запропонували привести регламенти роботи у відповідність до норм оновленого антикорупційного законодавства.

Рекомендовані норми, які експерти запропонували імплементувати, стосуються строків оприлюднення рішень та їх проектів на офіційних сайтах місцевих рад, спростити доступ громадян до сесій місцевих рад, засідань виконавчих комітетів чи постійних депутатських комісій, оприлюднення стенограм, ведення відео-трансляцій та відео-архівів сесій рад, звітування депутатів перед громадами тощо.

Не менш важливою є пропозиція оптимізувати кількість підписів членів територіальних громад, необхідних для місцевих ініціатив та громадських слухань, до кількості мешканців громад Івано-Франківської області.

Зокрема, значну увагу було зосереджено на питаннях гендерної рівності в місцевих радах. Більшості було запропоновано визначити уповноважену особу в раді, на яку будуть покладені функції контролю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Також, рекомендовано розробити та прийняти рішення або розпорядчий документ, в якому будуть враховуватись принципи гендерної рівності під час формування кадрових резервів, розподілі посад членів виконавчого комітету, керівників структурних підрозділів виконавчого комітету та посад голів постійних депутатських комісій місцевої ради.

Станом на сьогодні, усі рекомендації отримані органами місцевого самоврядування, зареєстровані та направлені на розгляд та опрацювання.

Даний проект реалізовується в рамках п’ятирічного проекту “Об’єднюймося заради реформ” (UNITER), що фінансується Агенцією з міжнародного розвитку США (USAID) та виконується міжнародною організаією Pact, Inc. в Україні.

Над розробкою рекомендацій працювали регіональні координатори та члени коаліції “Прозорі Ради” Кицюк Максим та Зелінська Христина.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Косівщині відкрили спортивний майданчик із штучним покриттям
Наступна : Велосипедистку в Крихівцях збив водій. Дівчина померла на місці

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×