У середу, 24 лютого, представники ГО “Мами Прикарпаття”, ГО “Контроль”, ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” та журналісти провели перевірку шкільних їдалень в Івано-Франківську, передає Станіславське ТБ.
Якість сніданків перевірили в чотирьох школах, а саме – №1, №4, №5 та №26.
Після проведеної перевірки учасники поділилися своїми враженнями від побаченого.
Голова громадської організації “Мами Прикарпаття” Мар’яна Вершиніна:
“Батьки відмовляються від сніданків, якими годують дітей в школах, бо вони сумніваються в їхній якості. Зараз в деяких школах харчується тільки 50% дітей. Є школи, де 70% дітей , а є такі, де тільки 30% їдять шкільні сніданки.
В громадську організацію “Мами Прикарпаття” поступали дзвінки батьків, які ще до введення платних сніданків відмовлялися від цього харчування через неналежну якість”, – розповіла Мар’яна Вершиніна.
Представник ДП “Стандартметрологія” Ольга Петренко:
“Якість харчування можна оцінити тільки за результатами протоколу отриманих досліджень. Якщо брати візуально, то в кожного різне сприйняття: комусь подобається одне, комусь друге. Важко сказати, що в якійсь школі діти їдять краще, а в якійсь гірше. Подивимося, які в нас будуть результати.
Найголовніше – мікробіологічні показники. Тому що ми говоримо про безпечність їжі для дітей. Я вважаю, що якщо у нас будуть чисті мікро-біологічні показники, то харчування можна вважати нормальним. Нас в цій перевірці залучи як третю сторону, щоб ми дали незалежну експертну оцінку якості харчування”, – сказала Ольга Петренко.
Голова громадської організації “Контроль” Віталій Гоголь:
“В кожній школі є свої недоліки. Якщо говорити про школу №26, то тут чисте та охайне приміщення, відчувається, що недавно був ремонт. Обладнання частково замінене. Якщо порівняти з попередньою школою №4, де на сніданок теж були сирники, і де зовні їдальня виглядає значно гірше, то смак там був кращий. І ми побачили, що ситуація з ремонтом не завжди впливає на якість їжі.
Від цієї перевірки я очікую фахової оцінки якості їжі працівниками ДП «Стандартметрологія», щоб ми зрозуміли, що насправді їдять діти.
Я б дуже хотів, щоб працівники шкільних їдалень ретельно ставилися до приготування їжі, щоб всі продукти, які споживаються свіжими, проходили дезінфекцію, а решта продуктів належну термічну обробку. Щоб, не дай Боже, не було отруєнь дітей”, – розповів Віталій Гоголь.
Директор загальноосвітньої школи І-го ступеня №26 Наталія Євгенівна Ільчишин:
“Кожного року ми проводимо анонімне анкетування серед дітей щодо якості харчування. Їхні результати узагальнюються і якщо є якісь незначні зауваження, то ми їх усуваємо, тому що це в наших інтересах. Це імідж нашої школи. З підприємцем, який харчує дітей в нашій школі, ми співпрацюємо з 2002 року і його роботою задоволені.
Нам дуже шкода, що цього року Верховна Рада відмінила безкоштовне харчування для дітей 1-4 класів. Якщо діти не поїдять, то вони не можуть нормально працювати. Є батьки, які не можуть заплатити за харчування для дитини, а є які не знаходять час, щоб приготувати дитині канапку з собою в школу”, – розповіла Наталія Ільчишин.
Отже, остаточні висновки щодо якості харчування можна буде робити тільки після оприлюднення лабораторних досліджень. Їх обіцяють оприлюднити на наступному тижні. За словами працівників ДП “Стандартметрологія”, на перевірку якості шкільних сніданків їм потрібно 5 діб.
Нагадаємо, що активісти та ЗМІ перевірили, що їдять школярі в Івано-Франківську. ФОТО