Активісти і закарпатські перевізники поконфліктували через блокування російських вантажівок

Проїзд через село Нижні Ворота Воловецького району Закарпатської області здійснюється в звичайному режимі, російських фур на пункті пропуску немає. Ексцесів із блокуванням російських фур на в’їзді в Закарпаття вдалося уникнути.

Як повідомляє прес-служба голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля, зараз проїзд автотранспорту через пункт пропуску в Нижніх Воротах (в’їзд на Закарпаття з боку Львівщини на Верецькому перевалі) здійснюється в звичайному режимі.

Про це повідомляє Станіславське ТБ з посиланням на zaxid.net.

У Москаля повідомили, що в п’ятницю, 12 лютого, в другій половині дня акція з блокування російських фур призвела до конфлікту між громадськими активістами з одного боку та перевізниками із Закарпаття з іншого. Перевізники, що здійснюють доставку вантажів із країн ЄС у тому числі в Росію, висловлювали претензії до дій активістів, які, на їхню думку, можуть спровокувати аналогічну реакцію з їхніми фурами на українсько-російському кордоні. Під час протистояння між двома сторонами було заблоковано проїзд як на в’їзд, так і на виїзд із Закарпаття для всіх вантажівок, незалежно від країни походження, що могло спричинити величезні черги по обидва боки пункту пропуску в Нижніх Воротах.

У процесі переговорів за участі правоохоронців конфліктну ситуацію вдалося розв’язати. Проїзд для вантажівок звільнено в обох напрямках, а сім російських фур, заблокованих у Нижніх Воротах раніше, під конвоєм поліції супроводжені до кордону зі Словаччиною. Інших фур із російськими номерами на в’їзді в Закарпатті не з’являлося.

«Ситуацію вдалося владнати, однак причини конфлікту не усунуті. Їх можна вирішити тільки на рівні Кабінету міністрів України, який має нарешті визначитися щодо ставлення до Росії, яка є країною-агресором, і прийняти принципове рішення про транзит російських вантажівок через територію України. В іншому разі подібні акції будуть виникати й далі, причому не тільки на Закарпатті, а й по всій Україні. Моя принципова позиція залишається незмінною – транзит комерційного автотранспорту країни-агресора через нашу територію має бути офіційно заборонено», – заявив Москаль.

Нагадаємо, у трьох областях Західної України пройшла акція з блокування російських вантажівок, які через Білорусь в’їжджали в Україну, а далі – до Євросоюзу. Російські перевізники роблять так після того, як Польща заборонила росіянам рух вантажівок своєю територією. В свою чергу “Свободівці” обіцяють блокувати російські фури в Івано-Франківській області.

У Міністерстві інфраструктури України раніше у п’ятницю заявили, що уряд визначиться щодо питання блокування російських вантажівок до понеділка.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “Українські отамани” розгромили турків у Львові. ВІДЕО боїв
Наступна : В Одесі патрульна нової поліції вживала та розповсюджувала наркотики під час служби

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×