На Івано-Франківщині учасників АТО ознайомили з соціальним забезпеченням

Сьогодні, 20 квітня, відбувся брифінг щодо соціального забезпечення учасників АТО в Івано-Франківській області, передає Станіславське ТБ.

Така презентація дорожньої карти із соціального забезпечення бійців включає: соціальне забезпечення учасників АТО, санаторно-курортне лікування, направлення на психологічну реабілітацію.

До брифінгу долучилися представники Центру учасників АТО, Державаної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО та Департамент соціальної політики.

Соціальне забезпечення учасників АТО

Координатор Центру допомоги учасникам АТО Наталія Сербин пояснила, як бійці можуть отримати певні виплати від держави та області:

“Кожен учасник АТО, який повертається із зони АТО, повинен зареєструватися у Департаменті соціальної політики. Він може отримати пільги на державному рівні, на обласному рівні, а також у районах мають свої індивідуальні програми”.

Заступник директора Департаменту соціальної політики Віталій Яворський пояснив ситуацію з пільгами зокрема в Івано-Франківській області.

Яворський каже, що демобілізація настає тоді, коли учасник АТО звернувся в Депармамент соцполітики або в управління. Щодо державного бюджету і пільг, то учасник АТО з посвідченням отримує до 5 травня одноразову виплату у сумі  920 грн. Щодо інвалідів, то вони можуть отримати: 2310 (ІІІ група інвалідності), 2600 (ІІ група інвалідності) та 2975 (І група інвалідності).

Загалом на Прикарпатті передбачені одноразові виплати сім’ям учасників АТО, а саме:

1) коли загинув боєць: одноразова виплата у сумі 50 тис (рівними частками);

2) наступного року одноразова випалата у сумі 30 тис до роковин загибелі бійця (що може бути на пам’ятник загиблому);

3) випалата для поранених складає від 2 до 5 тис грн;

4) до 25 тис грн на покращення житлових умов (рішення комісії);

5) оздоровлення: державний бюджет, обласний (згідно довідки (о70) – 1 путівка на рік;

6) одноразова виплата для родин, де є військовослужбовець, що зник безвісти – 15 тис грн;

7) сімейний відпочинок для родин учасників АТО (за поданням Асоціації) – 1 раз на рік.

Читайте також: На Івано-Франківщині волонтери презентували “дорожню карту” по медичному обслуговуванню бійців. ФОТО/ВІДЕО

Санаторно-курортне лікування

Кожен учасник АТО має можливість один раз в рік строком на 18-21 день полікуватись у санаторії. Таке лікування надається за кошти з державного бюджету. Щоб отримати послуги на санаторне лікування бійцям слід мати довідку про безпосередню участь в АТО, а також медичну довідку. Тоді бійцю залишається подати лише заявку. Але подана заявка ще нічого не означає, наголосила волонтерка Вероніка Дичковська, бо не факт, що цього року боєць зможе отримати путівку й поїхати на лікування, адже є черга. Та якщо пройшов рік, то втрачає свою дію медична довідка за формою 070, відповідно тоді учаснику АТО слід робити нову.

Направлення на психологічну реабілітацію

Окрім санаторно-курортного лікування, в учасників АТО є можливість поїхати у санаторій на 14 днів по напрямку психологічної реабілітації.

Щоб пройти таку реабілітацію бійцю слід принести копію оригіналу посвідчення учасника бойових дій (війни) або інваліда війни і довідку, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань АТО в районах її проведення. Тоді потрібно звернутися в Департамент (управління) соціально політики за місцем проживання. Насамкінець боєць має написати заяву. Таку психологічну реабілітацію фінансує Державна служба ветеранів та учасників АТО.

 

 

 

1 коментар

  • А можливо Наталія Сербин підключеться до реалізації покращення психологічного стану учасників АТО,бо знаю,впевнений що є бажаючі серед тих хто заслужив на мою пропозицію.Віддам власний будинок із землею 6-ть соток,сад ,город,міська зона,50 метрів від вулиці Івасюка,дозвіл є на будову жилого будинку 300м.кв.-а із тих 120 мільйонів мені виділити квартиру двохкімнатну,або вартість,кращого варіанта не бачу,бо землі немає.а в Чукалівку добиратись аж за кладовищем ЗАДАЛЕКО.:0685426791

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську нагородили переможців шкільного турніру з футзалу. ФОТО
Наступна : На Прикарпатті посадовець вимагав 1 тис дол хабара

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×