З Івано-Франківського обласного бюджету не виділили кошти для будівництва перинатального центру

Сьогодні, 18 квітня, представники Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації, місцеві депутати, медики і активісти зібралися у приміщенні готелю Станіславів аби обговорити завершення будівництва нового пологового будинку в місті івано-Франківську, передає Станіславське ТБ.

Директор Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко зазначає, що такий заклад необхідний для міста Івано-Франківська. Мовляв, наразі вже дещо збудовано, однак все одно коштів для завершення цього будівництва не вистачає.

Ще в 2011 році було прийнято рішення розпочати будівництво нового перинатального центру на території обласної клінічної лікарні. Це дало би можливість пологовому використовувати кадрові ресурси обласної лікарні, медичне обласднання та лабораторії. Станом на 1 січня 2016 року новий перинатальний центр готовий на 21 відсоток.

Для завершення будівництва необхідно 210 млн грн, у тому числі 88 млн грн передбачено для монтажних робіт, а 122 млн грн – на закупівлю нового обладнання.

У свою чергу, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко каже, що перед приїздом побувала у Харківському пологовому будинку. Мовляв, рівень, який існує там, не можна з нічим порівнювати: окремі палати для породіль, сучасне обладнання, відповідні умови для пологів.

Головний лікар обласного перинатального центру Ігор Бакалюк розповів, що наразі у пологовому приймають у рік понад 3 з половиною тисячі пологів, 80 відсотків з них припадає на вагітність із патологіями. Бакалюк наголосив:

“Ми знаходимся в орендованому приміщенні міста Івано-Франківська. Не може жінка лежати, коли біля неї лежать 8 людей. Ми працюємо із перевантаженням. Початок мого тижня починається з того, що я незнаю куди поставити жінку, яка недавно народила”, – наголосив Бакалюк.

Головний лікар обласного перинатального центру звернувся до заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, щоб остання посприяла і надала можливість центру нормально працювати. Мовляв, у районнах деякі із поогових по стану прміщень і обладнанню кращі за обласний центр.

Голова депутатської комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Івано-Франківської обласної ради Манолій Піцуряк запевняє, що проблема будівництва нового перинатального центру – проблема державного значення і обласний бюджет може виступати у якості співфінансування.

Ірина Сисоєнко відповіла, що необхідний чіткий проект, який і визначатиме на що конкретно виділятимуться кошти, а вже потім, орієнтуючись на потреби, можна ініціювати зміни до державного бюджету.

Голова бюджетної комісії Івано-Франківської обласної ради Микола Палійчук каже, що в обласному бюджеті на 2016 рік не передбачено виділення коштів на будівництво перинатального центру. Мовляв, це прерогатива державного фінансування.

Палійчук додав, що область готова брати участь у співфінансуванні, бо обласний бюджет таких коштів немає.

Нагадаємо, ще у 2011 році на території Івано-Франківської обласної клінічної лікарні почали будувати сучасний перинатальний центр. Наразі центру нема, є лише недобудова. Заплановано, що Івано-Франківський обласний перинатальний центр буде функціонувати як лікувальний заклад ІІІ рівня та надаватиме мешканцям області перинатальну допомогу. Орієнтована потужність — 3300 пологів на рік.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Сайт Івано-Франківського обласного лісгоспу визнали найгіршим в Україні
Наступна : В САД розкрили конкурсні пропозиції на поточний дрібний ремонт доріг Івано-Франківської області

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×