
Сьогодні, 21 січня, в Івано-Франківську продовжилось судове засідання у справі перевізників проти міськвиконкому, передає Станіславське ТБ.
Нагадаємо, в Івано-Франківську перевізник Мирон Гнатів продовжує судитись із виконавчим комітетом міської ради. Так, у залі суду підприємець вимагає визнати протиправним рішення міськвиконкому від 10 вересня 2015 року №501, яким оголошено конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. Крім Гнатіва ще декілька перевізників звернулись до суду по даній справі. Також з цього приводу звернулись і треті сторони, для прикладу, ТОВ «Західтехцентр».
Засідання мало розпочатись о 14:00, але попереднє судове засідання затрималось на 45 хвилин. Позивачі незадоволено очікували біля дверей зали суду. Ті хто прийшов послухати дану справу встигли і покинути приміщення суду, звертаючись до знайомих, мовляв, “потім передзвониш”.
Треті сторони не з’явилися на засідання, але були повідомлені, зокрема ПП Сохан, ТзОВ «Турист – ІФ», ТзОВ «Корида Транс».
До справи долучили паспорти маршрутів, а також нові лоти міськвиконкому.
Довідково: Позивачі-перевізники обслуговували згідно діючих договорів такі міські автобусні маршрути:
Гнатів – №56, 40, 32, 61
Бойчук – №40А,
Парипа – №55, 14
Дунаєвський – №40А
Іваков – №55
Саме ці маршрутні перевезення відповідають наступним лотам №4, 6, 8, 9, 10, 11.
Основна суть позивних вимог у тому, що перевізники не можуть зараз обслуговувати подані вище маршрути, оскільки в дію увійшла нова маршрутна схема перевезення пасажирів.
Гнатів каже, що по новому конкурсі їде по одному автобусу – 56 та 61. Одні маршрути рухаються по місту тому, що так закладено у договорі міськвиконкому.
40 також їздить, але із позначкою “ст” – старі маршрути, наголосив Гнатів.
Суддя Домбровська запитала, чи примирились сторони і згідно договору чи зможуть доїздити на старих маршрутах той термін, про який зазначено у договорі.
Суддя звернулась до першого судового засідання, аби розібратись з тим, про що йшлося ще у вересні, а саме:
1) позивачі звернулися до суду з тим, що не завершені договори, а тому не можна запроваджувати нові і затверджувати;
2) ТОВ «Західтехцентр» позивався до суду з через те, що не затверджені паспорта автобусних маршрутів та невірні бали нараховувались по конкурсу.
Доповідач з ТОВ «Західтехцентр» наголосила, що у законі чітко пише, коли є паспорти тоді може відбуватись конкурс, а тут відбулося все навпаки. Конкурсний комітет розробив маршрути, мали подати на ДАІ (тоді ще ДАІ). У свою чергу, ДАІ мала перевірити вимоги безпеки. Але була проігнорована безпека жителів Івано-Франківська, впевнена доповідач із ТОВ “Західтехцентр”, тому що цього не відбулось.
Доповідач з сторони міськвиконкому погодився, але каже, що є регулярні і спеціальні регулярні перевезення. І тут є різниця. Паспорт маршрутів регулярних спеціальних перевезень, якими і не задоволене товариство “Західтехцентр”, розробляється і подається у ДАІ, а потім передається організаторам і він немає проходити ту складну процедуру, про яку говорить доповідач від ТОВ “Західтехцентр”. Процедура може відбутися після конкурсної основи.
Та доповідач ТОВ “Західтехцентр” заперечила все вище сказане представником від міськвиконкому – “все є незаконно, нелогічно і абсурдно”. Вона каже, що є закон і він для усіх один – порядок застосовується для регулярних та спеціально регулярних перевезень.
Суддя втрутилась у конфлікт і зазначила, що якщо в законі вказано не тільки про паспорти для автобусів загалом, то закон чітко розділяє регулярне і спеціально регулярне перевезення, тим самим, підтримавши сторону міськвиконкому.
Третя сторона також додала, що якщо ДАІ не погодила ці маршрути, а людина виграла вже конкурс. Суддя погодилась, що це справді не є логічно. Тобто тоді і справді безпека франківців нівелюється.
Нагадаємо, у своїх позивних вимогах сторона позивача зазначає, що виконком недотримав порядку організації та проведення конкурсу, оскільки оголошення про проведення конкурсу повинно бути оприлюднене не раніше ніж за 3 місяці до закінчення діючих термінів договорів із перевізниками. Так, терміни договорів позивачів закінчуються у липні та грудня 2016 року. За таких умов конкурс мав би бути проголошено у квітні 2016 року.
Читайте також:
У Франківську визначили перевізників, які займатимуться маршрутними перевезеннями у місті
Через місяць-півтора франківці зрозуміють, для чого впроваджувалась нова схема руху – Смушак
З 1 січня франківські школярі їздитимуть у маршрутках безплатно
Для безкоштовного проїзду, школярам достатньо буде пред’явити учнівський квиток – Смушак
Франківські перевізники хочуть встановити обмеження на безкоштовний проїзд школярів
У Франківську визначили перевізників, які займатимуться маршрутними перевезеннями у місті
В Івано-Франківську показали зразок учнівського квитка для пільгового проїзду. ФОТО