Суд у справі перевізників в Івано-Франківську: сторони так і не змогли примиритися між собою

Сьогодні, 21 січня, в Івано-Франківську продовжилось судове засідання у  справі перевізників проти міськвиконкому, передає Станіславське ТБ.

Нагадаємо, в Івано-Франківську перевізник Мирон  Гнатів продовжує судитись із виконавчим комітетом міської ради. Так, у залі суду підприємець вимагає визнати протиправним  рішення міськвиконкому від 10 вересня 2015 року №501, яким оголошено конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах. Крім Гнатіва ще декілька перевізників звернулись до суду по даній справі. Також з цього приводу звернулись і треті сторони, для прикладу, ТОВ «Західтехцентр».

Засідання мало розпочатись о 14:00, але попереднє судове засідання затрималось на 45 хвилин. Позивачі незадоволено очікували біля дверей зали суду. Ті хто прийшов послухати дану справу встигли і покинути приміщення суду, звертаючись до знайомих, мовляв, “потім передзвониш”.

Треті сторони не з’явилися на засідання, але були повідомлені, зокрема ПП Сохан, ТзОВ «Турист – ІФ», ТзОВ «Корида Транс».

До справи долучили паспорти маршрутів, а також нові лоти міськвиконкому.

Довідково: Позивачі-перевізники обслуговували згідно діючих договорів такі міські автобусні маршрути:

Гнатів – №56, 40, 32, 61

Бойчук – №40А,

Парипа – №55, 14

Дунаєвський – №40А

Іваков – №55

Саме ці маршрутні перевезення відповідають наступним лотам №4, 6, 8, 9, 10, 11.

Основна суть позивних вимог у тому, що перевізники не можуть зараз обслуговувати подані вище маршрути, оскільки в дію увійшла нова маршрутна схема перевезення пасажирів. 

Гнатів каже, що по новому конкурсі їде по одному автобусу – 56 та 61. Одні маршрути рухаються по місту тому, що так закладено у договорі міськвиконкому.

40 також їздить, але із позначкою “ст” – старі маршрути, наголосив Гнатів.

Суддя Домбровська запитала, чи примирились сторони і згідно договору чи зможуть доїздити на старих маршрутах той термін, про який зазначено у договорі.

Суддя звернулась до першого судового засідання, аби розібратись з тим, про що йшлося ще у вересні, а саме:

1) позивачі звернулися до суду з тим, що не завершені договори, а тому не можна запроваджувати нові і затверджувати;

2) ТОВ «Західтехцентр» позивався до суду з через те, що не затверджені паспорта автобусних маршрутів та невірні бали нараховувались по конкурсу.

Доповідач з ТОВ «Західтехцентр» наголосила, що у законі чітко пише, коли є паспорти тоді може відбуватись конкурс, а тут відбулося все навпаки. Конкурсний комітет розробив маршрути, мали подати на ДАІ (тоді ще ДАІ). У свою чергу, ДАІ мала перевірити вимоги безпеки. Але була проігнорована безпека жителів Івано-Франківська, впевнена доповідач із ТОВ “Західтехцентр”, тому що цього не відбулось.

Доповідач з сторони міськвиконкому погодився, але каже, що є регулярні і спеціальні регулярні перевезення. І тут є різниця. Паспорт маршрутів регулярних спеціальних перевезень, якими і не задоволене товариство “Західтехцентр”, розробляється і подається у ДАІ, а потім передається організаторам і він немає проходити ту складну процедуру, про яку говорить доповідач від ТОВ “Західтехцентр”. Процедура може відбутися після конкурсної основи.

Та доповідач ТОВ “Західтехцентр” заперечила все вище сказане представником від міськвиконкому – “все є незаконно, нелогічно і абсурдно”. Вона каже, що є закон і він для усіх один – порядок застосовується для регулярних та спеціально регулярних перевезень. 

Суддя втрутилась у конфлікт і зазначила, що якщо в законі вказано не тільки про паспорти для автобусів загалом, то закон чітко розділяє регулярне і спеціально регулярне перевезення, тим самим, підтримавши сторону міськвиконкому.

Третя сторона також додала, що якщо ДАІ не погодила ці маршрути, а людина виграла вже конкурс. Суддя погодилась, що це справді не є логічно. Тобто тоді і справді безпека франківців нівелюється.

Нагадаємо, у своїх позивних вимогах сторона позивача зазначає, що виконком недотримав порядку організації та проведення конкурсу, оскільки оголошення про проведення конкурсу повинно бути оприлюднене не раніше ніж за 3 місяці до закінчення діючих термінів договорів із перевізниками. Так, терміни договорів позивачів закінчуються у липні та грудня 2016 року. За таких умов конкурс мав би бути проголошено у квітні 2016 року.

Читайте також:

У Франківську визначили перевізників, які займатимуться маршрутними перевезеннями у місті

Через місяць-півтора франківці зрозуміють, для чого впроваджувалась нова схема руху – Смушак

З 1 січня франківські школярі їздитимуть у маршрутках безплатно

Для безкоштовного проїзду, школярам достатньо буде пред’явити учнівський квиток – Смушак

“Ми хочемо з січня нормально людей возити, а не по судах їздити”: в Івано-Франківську відбувся протест місцевих перевізників. ФОТО

Франківські перевізники хочуть встановити обмеження на безкоштовний проїзд школярів

У Франківську визначили перевізників, які займатимуться маршрутними перевезеннями у місті

В Івано-Франківську показали зразок учнівського квитка для пільгового проїзду. ФОТО

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : В Івано-Франківську відбулося змагання для дітей з вадами мовлення. ФОТО/ВІДЕО
Наступна : Івано-Франківський виконком збільшив статутний фонд ще одного комунального підприємства

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×