На Прикарпатті кількість хворих на грип зросте уже наступного тижня

Сьогодні в облдержадміністрації відбулася прес-конференція щодо ситуації із захворюваністю на грип в Україні.

Зараз на Прикарпатті з  пневмонією налічується 197 осіб хворих, але це не є вірусно-бактеріальна пневмонія, запевнив начальник Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко.

Натомість головний лікар Прикарпаття наголосив на тому, що з 197 осіб є 2 випадки, які носять вірусний характер. Це встановили за допомогою обстеження крові, тому звідси є небезпека у захворюванні на грип.

Загалом щодо кількості хворих Матейко зазначив:

“За період грудня 2015 року і січня 2016 року на грип захворіло 49 тисяч осіб. На сьогоднішній день в області немає високої захворюваності. Епідемічний поріг на Прикарпатті складає 19, 2 хворих на 10 тисяч населення. Якщо епідемічний поріг складав би 29, 2 хворих на 10 тисяч населення, тоді виникала б загроза. Хоча немає перевищення епідемпорогу, чекати не треба, коли хтось захворіє чи помре, тому ми готувались до цього періоду”.

Представник департаменту охорони здоров’я ОДА Марія Бойко каже, що кількість хворих у порівнянні з минулими роками не збільшилась. Так, за останній тиждень до лікарів звернулось 3, 5 – 3, 7 тисячі осіб. 

Марій Бойко впевнена, що кількість хворих збільшиться з 20 січня, адже канікули серед школярів завершаться, тоді кількість хворих завжди зростала, порівнюючи з минулими роками.

Встановлено, що на початку січня 2016 року у дослідженні лабораторій щодо хворих виник певний провал, бо всі відпочивали і знаходились вдома.

За грудень 2015 рік і початок січня 2016 року на Прикарпатті прогресує сезонний вірус грипу А (12%) і В (12%). Тільки  9% налічується вірусу грипу А пандемічного або “свинячого” грипу, що у 2009 році призвів до епідемії.

“35% випадків захворювання викликані вірусом грипу, решта – інші респіраторні віруси”, – зазначила Марія Бойко.

Якщо ситуація із захворюванням на грип погіршиться на Прикарпатті, то діагностика від спеціальних лабораторій буде поступати щодня, де зазначатиметься кількість хворих.

Найвразливішими районами щодо грипу на Прикарпатті є Калуський, Коломийський, Тисменицький та Долинський. Також Івано-Франківськ знаходиться на першому місці серед захворюваності на грип.

Найбільш вразливими є маленькі діти, яким ще не виповнилось й року, вагітні, а також хронічно хворі люди.

Про засоби профілактики медики не забули і наголосили, що особливості вакцинації полягають у тому, аби здорові люди провели її, а не  хворі, бо тоді користі та ефективності не буде.

З вакцинацією теж є проблема, повідомляє Лариса Баришкевич, адже вірус грипу А часто має властивість змінюватись, тому і вакцину треба підбирати і змінювати.

Захворювання на грип завжди прогресує у двох хвилях, кажуть медики:

1) перша хвиля спостерігається наприкінці січня на початку лютого;

2) друга хвиля зустрічається в березні – квітні, охоплюючи тих осіб, які не хворіли взимку.

Для боротьби з поширенням вірусів у лікувальних закладах Івано-Франківської області ввели карантин.

Нагадаємо, в Україні зі сходу на захід поширюється пандемічний або “свинячий” грип.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Порошенко, Меркель і Олланд обговорили виконання Мінських угод – прес-служба
Наступна : Українська новорічна стрічка “Тепер я буду любити тебе” зібрала у прокаті 753 тис. грн

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×