Депутати Івано-Франківської міськради “За” позачергові вибори мера Кривого Рогу. ДОКУМЕНТ

Вчора, 22 грудня, на другій сесії Івано-Франківської міської ради депутат від “Самопомочі” Іван Гарасимко подав проект рішень Про звернення до Президента України та Верховної Ради України з вимогою забезпечити реалізацію гарантованого Конституцією України виборчого права шляхом  Криворізького міського голови, передає Станіславське ТБ.

Як відомо, всі 6 демократичних сил Івано-Франківської міської ради одноголосно підтримали даний проект рішення: 38 із 42 депутатів проголосували за проект, при цьому 4 депутати були відсутні на засіданні.

“Тимчасова слідча комісія Верховної Ради з питань перевірки фактів порушень під час голосування на виборах мера Кривого Рогу рекомендувала призначити позачергові вибори. Зрештою, необхідно знайти цивілізаційний підхід виходу з даної проблеми. Всі 6 демократичних сил Івано-Франківської міської ради одноголосно підтримали даний проект рішення, що показало позицію свідомості і зрілості громадянського суспільства. Ми підтримали своїх колег по Парламенту, оскільки просимо справедливості. Ми хочемо побачити, що держава стоїть на захисті вільного вибору жителів Кривого Рогу”, – каже Іван Гарасимко.

Документи подаємо нище:

Про звернення  до Президента  України,

Верховної Ради України з  вимогою  забезпечити

реалізацію гарантованого  Конституцією України

виборчого права шляхом призначення позачергових

виборів Криворізького міського голови

Керуючись ст. 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» міська рада

вирішила:

  1. Затвердити текст звернення Івано-Франківської міської ради до Президента України, Верховної Ради України (додається).
  2. Експертно-аналітичному відділу виконавчого комітету (С. Козлов) надіслати дане рішення Президенту України, Верховній Раді України, оприлюднити в газеті «Західний кур’єр» та офіційному вебсайті міської ради.
  3. Контроль за виконання цього рішення покласти на секретаря міської ради О. Савчук.

Міський голова                                                                                                                                       Руслан Марцінків

 

                                                                                                   Затверджено рішенням сесії

                                                                                                   міської ради

                                                                                                   від ________№________

                                                                                                   Президенту України

                                                                                                   П. Порошенку

                                                                                                   Верховній Раді України

ЗВЕРНЕННЯ

15 листопада 2015 року відбулося повторне голосування з виборів Криворізького міського голови, яке стало для України своєрідним «поверненням в минуле», зважаючи на масштаби допущених порушень.

На жаль, демократичні перетворення, які відбулися в Україні після революції Гідності, не торкнулися Кривого Рогу, у якому при владі залишилися прибічники Януковича зі старою звичкою фальсифікації виборів.

Формальні результати повторного голосування були затверджені «ручною» Криворізькою міською виборчою комісією ще 16 листопада, і не зважаючи на наявність скарг про порушення виборчого процесу, оперативно проведено так звану інавгураційну сесію.

Так звана «перемога» була досягнута шляхом 100-відсоткового голосування на спецдільницях, а також аномальною явкою та високим результатом лише в одному з районів Кривого Рогу.

Після оскарження результатів виборів кандидатом від Об’єднання «САМОПОМІЧ» судом було встановлено порушення та зобов’язано районні в місті виборчі комісії розглянути відповідні скарги, за результатом чого необхідно провести перерахунок голосів.

Однак, як з’ясувалося після зміни складу територіальних виборчих комісій, такий перерахунок провести в легітимний спосіб неможливо, оскільки бюлетені та виборча документація не зберігалася належним чином, що допускала до них зовнішнє втручання.

Ці факти були підтверджені також тимчасовою слідчою комісією, створеною Верховною Радою України для перевірки обставин порушень на виборах у Кривому Розі. Проміжний висновок підтверджує, що у Кривому Розі були допущені суттєві порушення та неможливо встановити реальне волевиявлення виборців.

7 грудня 2015 року Криворізька міська виборча комісія прийняла рішення про неможливість виконати вимоги законодавства, а саме здійснити повторний підрахунок голосів, та звернулася до Верховної Ради України про призначення повторних виборів Криворізького міського голови.

У зв’язку з вищевикладеним, вимагаємо від Верховної Ради України та Президента України забезпечити реалізацію гарантованого Конституцією України виборчого права шляхом призначення повторних виборів Криворізького міського голови.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту рішення Івано-Франківської міської  ради 

«Про звернення до Президента України, Верховної Ради України з вимогою забезпечити реалізацію гарантованого Конституцією України виборчого права шляхом призначення позачергових виборів Криворізького міського голови»  

  1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення

15 листопада 2015 року відбулося повторне голосування з виборів Криворізького міського голови, на яких формальну перемогу здобув Ю. Вілкул. Не зважаючи на наявність скарг про порушення виборчого процесу результати повторного голосування були затверджені Криворізькою міською виборчою комісією.

Однак, дані результати виборів не відповідають волевиявленням мешканців міста Кривого Рогу. Зокрема, підозрілою є аномальна явка та високі результати лише в одному з районів Кривого Рогу, а також 100% голосування за одного з кандидатів на спеціальних дільницях.

Ці факти були підтверджені також тимчасовою слідчою комісією, створеною Верховною Радою України для перевірки обставин порушень під час виборчого процесу у Кривому Розі. Проміжний висновок підтверджує, що у Кривому Розі були допущені суттєві порушення, що  унеможливило встановлення реального волевиявлення виборців.

7 грудня 2015 року Криворізька міська виборча комісія прийняла рішення звернутись до Верховної Ради України про призначення повторних виборів Криворізького міського голови. Однак, станом на сьогодні Верховною Радою України не прийнято рішення про призначення позачергових виборів Криворізького міського голови. Як наслідок ігнорується волевиявлення мешканців Кривого Рогу, що порушує принципи демократії та є стримуючим фактором європейської інтеграції України.

У зв’язку з вищевикладеним, керуючись повноваженнями міської ради, визначеними Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» необхідно прийняти рішення про затвердження звернення до Президента України, Верховної Ради України про захист виборчих прав мешканців Кривого Рогу та призначення позачергових виборів Криворізького міського голови.

  1. Цілі і завдання рішення

Метою даного рішення є доведення до відома Президента України, Верховної Ради України вимоги частини народу України – жителів м. Кривого Рогу про необхідність забезпечення реалізації гарантованого Конституцією України виборчого права шляхом призначення повторних виборів Криворізького міського голови.

  1. Загальна характеристика та основні положення рішення

Проектом рішення передбачається затвердити звернення до Президента України, Верховної Ради України про оцінку подій у Кривому Розі, невідкладно розглянути та призначити позачергові вибори Криворізького міського голови.

  1. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами, які регулюють зазначене питання, є Конституція України, Закони України «Про Регламент Верховної Ради України», «Про місцеве самоврядування в Україні».

  1. Фінансово-економічний розрахунок

Реалізація проекту рішення не потребуватиме додаткових витрат з державного та місцевого бюджетів.

  1. Очікувані соціально-економічні наслідки прийняття рішення

Прийняття даного проекту рішення дозволить висловити позицію жителів територіальної громади м. Івано-Франківська Президенту України та Верховній Раді України, щодо призначення позачергових виборів Криворізького міського голови, що дозволить забезпечити реалізацію конституційного виборчого права мешканців міста Кривого Рогу, а також буде сприяти демократизації виборчого процесу.

Депутат Івано-Франківської міської  ради                                                                                                        І. Гарасимко

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Вже у наступному році франківці їздитимуть у маршрутках з електронними картками
Наступна : Екс-міністр оборони України захопив підприємство в Івано-Франківську. Правоохоронці не реагують

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×