Франківці скаржаться на неякісний газ, а ПАТ “Івано-Франківськгаз” боїться перевірки

Сьогодні, 21 грудня, відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, передає Станіславське ТБ.

Про програму створення системи контролю за якістю газу, що постачається споживачам Івано-Франківської області на 2016-2020 роки доповіла заступник голови Івано-Франківської обласної ради Ольга Галабала.

Читайте також: Депутати хочуть вдвічі збільшити суму коштів на дороги Івано-Франківської області

Депутат зразу зазначила, що мета зрозуміла – почати незалежний контроль за якістю газу. Чому виникла ця мета, Галабала теж пояснила – споживачі скаржаться, що газ поганий і визначають це по кольору, а також по тому, як опалюється помешкання, порівняно з минулим роком.

Так як програма розрахована на 5 років, то на рік буде витрачатись 300 тис грн.

Як відомо, в Івано-Франківській області 95% населення і їх будівлі газифіковано.

Тих 5%, які і досі не можуть отримати у свої домівки газ – з Верховинського району, де є значні проблеми.

“ПАТ “Івано-Франківськгаз” та УМГ “Прикарпаттрансгаз” подають на сайті, що калорійність газу вище норми, тобто не нижче норми. Вони кажуть, що все добре, а мешканці навпаки – все погано. Проблема полягає у чому, контроль з якості газу згідно з чинним законодавством здійснюється на газорозподільних пунктах або на газорозподільних станціях, або ж на інших точках, які визначає УМГ “Прикарпаттрансгаз”. Тобто тоді, коли будь-який споживач просить перевірити якість газу, то ПАТ “Івано-Франківськгаз” здійснює цю перевірку на ГРП або на ГРС. Але між будинком і ГРП, тай у самому будинку немає сервера відбору проб”, – каже Галабала. 

Заступник голови обласної ради зазначила, що потрібна незалежна лабораторія, аби визначити якість газу. В Україні таких лабораторій є сім, дві з яких в Івано-Франківській області – це ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” і Центральна науково-дослідна лабораторія (ЦНДЛ) ВАТ “Укрнафта”.

“Ми у цій програмі, опирались уже на нове законодавство щодо газу, яке дозволяє залучити споживачеві незалежну лабораторію для визначення якості газу. Таким чином, можна буде визначити місцевий видобуток газу у загальний газопровід”, – продовжила Галабала.

ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” розробила свій власний відбірник проб газу у готових умовах, тобто у хаті мешканця, коли йде підключення до плитки. Зараз же відбір здійснюєтсья “живим методом”, який є небезпечним.

Та  ПАТ “Івано-Франківськгаз” відмовилося погоджувати такий стандарт відбору, а іншого регламентованого відбору у будівлях мешканців наразі немає. 

 

“Ми хочемо, аби обласна рада була замовником щодо такого стандарту відбору. Саме тоді ми зможемо здійснити перевірку і зрозуміти, чи проблема у трубах, а тоді це відповідальність ПАТ “Івано-Франківськгаз”.  Тоді можна встановлювати фільтри і зрозуміти чи є домішки до газу, а так нічого не можна сказати точно”, – додала депутат Івано-Франківської обласної ради.

 

 

Ольга Галабала пропонує створити робочу групу при голові Івано-Франківської облради та при департаменті з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства, яка буде працювати спільно з газовиками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : #Підсумки дня: Махінації нардепа Шевченка, затримання грабіжників у масках та погрози селян
Наступна : Мешканці Франківська збирають гроші для оцифрування місцевої відео хроніки

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×