На Прикарпатті вибори для “Самопомочі” не завершились: ОВК вирішить долю двох депутатів, а для інших подасть сигнал тривоги

Як уже повідомляло Станіславське ТБ, 10 грудня в адміністративному суді Івано-Франківська розпочався розгляд справи, в якій кандидат на посаду депутата обласної ради Марія Ткачук (№ 8 у списку) оскаржує дії Івано-Франківської обласної виборчої комісії і вимагає надати їй депутатський мандат.

Кандидатка від ”Самопомочі” Марія Ткачук вимагає в судовому порядку припинити депутатські повноваження однопартійця Коцюра Сергія  та визнати неправомірними дії Івано-Франківської обласної виборчої комісії. Відомо, що Коцюра призначено першим заступником міського голови міста Коломия, після цього Ткачук і “зазіхнула” на мандат однопартійця.

Як стало відомо, суд зобов’язав Івано-Франківську ОВК зареєструвати Марію Ткачук депутатом обласної ради.

Журналісти Станіславського ТБ звернулися до  голови обласного осередку партії “Самопоміч” Тараса Виноградника, щоб він прокоментував дану ситуацію.

Сергій Коцюр також відповів на запитання журналістів Станіславського ТБ, зазначивши,“якщо це позиція закону, то вона для всіх – для Левицького, для Вітенка”.

Інформаційний аналітик Ігор Ткач розповів про схему БПП разом із верхівкою “Самопомочі” щодо кулуарного вирішення цієї проблеми, а саме – позбутися Сергія Коцюра через оцей суд. Також  Ткач зазначив, що ця справа замовна у верхах і це без сумніву робота Юрія Солов’я.

Натомість, 14 грудня, у соціальній мережі Фейсбук Марія Ткачук повідомила, що спілкувалась з головою ОВК Віталієм Юрчишиним, котрий зазначив, що Ткачук може не пройти в облраду навіть тоді, коли суд зобов’язав.

Сьогодні, 17 грудня, відбулося друге пленарне засідання першої сесії Івано-Франківської облради. Саме на ній можна було почути прізвище Сергія Коцюра та те, як Тарас Виноградник (лідер “Самопомочі” на Прикарпатті та голова фракції “Самопоміч” в облраді) намагався, що йому і вдалось, запропонувати кандидатуру однопартійця у заступники постійної депутатської комісії  з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. До того кандидатуру Сергія Коцюра було запропоновано як члена іншої постійної депутатської комісії –  з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу.

Журналісти Станіславського ТБ вирішили поцікавитись, хто ж насправді буде депутатом облради – Коцюр чи Ткачук, дивлячись на події, які відбулись сьогодні а саме – клопотання за Коцюра.

Тарас Виноградник заявив, що його дії прості та зрозумілі, адже станом на сьогоднішній день Сергій Коцюр офіційно є депутатом облради. Що ж буде з Ткачук, то це має вирішити ОВК, як самостійний і діючий орган, каже лідер “Самопомочі”. Що ж до підтримки однопартійців, Виноградник наголосив:

“Я не буду підтримувати жодного, адже я підтримую закон. Знаю точно, що закон один і для всіх, тут навіть не буду зазначати конкретних прізвищ, він (Ред. – закон) дієвий як для депутатів “Самопомочі”, так і для тих депутатів, котрі з інших політичних сил”.

Сергій Коцюр вкотре наголосив, власне, як і Виноградник, що він на тій стороні, де закон панує. Депутат “Самопомочі” зізнається, що не подавав ніяких апеляцій тому, аби створити прецедент для всіх інших депутатів. Саме тут показовим буде те, як себе поведе ОВК.

“Якщо закон каже, що я немаю права бути депутатом облради, то я готовий підкоритись закону. Натомість ОВК має показати, що не для одного Коцюра закон дієвий, а для всіх решти. Саме тому я не буду ні писати заяви про відмову від мандату, ні подавати апеляцію. Хай ОВК приймає рішення і це рішення має бути прецедентом для всіх таких депутатів“, – каже Коцюр.

Про те, що відбулось сьогодні під час сесії і про перехід від однієї депутатської комісії в іншу, Коцюр наголосив, що йому байдуже у котрій з комісій бути, адже головне бути корисним. Щоправда, не приховує депутат, що все відбувається дуже швидко і без попереджень:

“Сьогодні на другому пленарному засіданні 1 сесії облради все відбувалось досить раптово. Мою кандидатуру запропонували, замість члена постійної депутатської комісії, заступником іншої комісії. Я зможу працювати і в одній і в другій комісії. Думаю, що в їхній діяльності буду одинаково корисним. Знаю одне, що поки я депутат, то я працюю. Так, все робилось не досить відкрито, але я за законність, правда, мене не повідомляють про ніщо. Зізнаюсь, що мені не принципово за посаду депутата облради, але принципово за людей. Вони мене обрали. Я отримав 24%, це другий результат з найкращих у Самопомочі”, – розповів Сергій Коцюр.

Марії Ткачук теж було що розказати, особливо, звертаючи увагу на ОВК. Жінка каже, що рішення суду є, але ОВК ще її не зареєструвала. Натомість Ткачук довго не чекала і подала заяву у поліцію, мовляв, ОВК мала задовільнити рішення суду невідкладно.

“Якщо суд зобов’язав  Івано-Франківську ОВК зареєструвати мене депутатом обласної ради 10 грудня, то за 3 дні це рішення вступило у законну силу, а саме – 13 грудня. Протягом трьох днів (до 16 грудня) ОВК мала задовільнити це рішення, але цього не сталось. Тому я подала заяву у поліцію. Якщо ОВК і далі нехтуватиме судовим рішенням, то буде відкрита кримінальна справа в індивідуальному порядку. Є пряма норма, яка зобов’язувала ОВК зібратись протягом 3 днів”, – наголосила Марія Ткачук.

ЗАЯВУ У ПОЛІЦІЮ ПОДАЄМО НИЖЧЕ ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ

Жінка каже, що лідер партії Тарас Виноградник цілком підтримує її:

“Виноградник підтримує мене і закон, це точно”.

Сам Виноградник заявив, що підтримує закон і тільки.

Скоро ОВК буде приймати конкретне рішення щодо Ткачук, але тоді багатьом іншим депутатам слід готуватись до прощання із депутатським мандатом, адже закон для всіх і він один. ОВК мала би позбавити Левицького (ВО “Батьківщина”) та Вітенка (ВО “Свобода”) мандата, адже вони є заступниками голови міської ради Івано-Франківська, а також увійшли до облради. СПИСОК ДЕПУТАТІВ ОБЛРАДИ ТУТ. Крім Левицького та Вітенка є багато інших кандидатів “на виліт” із депутатського крісла, якщо однопартійці будуть наполягати.

ЗАЯВА 

Івано-Франківський відділ поліції ГУ НП України в Івано-Франківській області

76010, м. Івано-Франківськ

Бельведерська, 32

В результаті розгляду такого адміністративного позову, Івано-Франківським окружним адміністративним судом було винесено Постанову від 10 грудня 2015 року у справі № 809/4390/15 (надалі – Постанова суду), якою адміністративний позов задоволено в частині визнання протиправною бездіяльності Івано-Франківської обласної виборчої комісії щодо не вирішення питання реєстрації Ткачук М. М. депутатом Івано-Франківської обласної ради та зобов’язано Івано-Франківську обласну виборчу комісію вирішити питання щодо реєстрації Ткачук М. М. депутатом Івано-Франківської обласної ради у відповідності до вимог ч. 1 ст. 90 ЗУ «Про місцеві вибори».

Окрім того, Івано-Франківський окружний адміністративний суд в мотивувальній частині Постанови від 10 грудня 2015 року у справі № 809/4390/15 встановив факт припинення повноважень Коцюра С. П. як депутата Івано-Франківської обласної ради у силу вимог ст. 5 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад».

Постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2015 року у справі № 809/4390/15 не було оскаржено в порядку, встановленому КАС України, а тому вона набрала законної сили.

У відповідності до п. 4) ч. 1 ст. 256 КАС України, негайно виконуються постанови суду, зокрема, про припинення повноважень посадової особи у разі порушення нею вимог щодо несумісності. У відповідності до ч. 2 ст. 257 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.

Окрім цього відповідно до ч. 8 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» виборча комісія за рішенням суду зобов’язана розглянути на своєму засіданні питання, що належать до її повноважень, не пізніш як у триденний строк від дня прийняття зазначеного рішення.

Не дивлячись на те що Постанова Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2015 року у справі № 809/4390/15 набрала законної сили ще 13 грудня 2015 дану Постанову суду Івано-Франківською обласною виборчою комісією не виконано до сьогодні.

14 грудня 2015 року я, Ткачук Марія Михайлівна звернулась до голови Івано-Франківської обласної виборчої комісії Юрчишина Віталія Дмитровича з вимогою скликати засідання Івано-Франківської обласної виборчої комісії та виконати Постанову суду. Проте, голова Івано-Франківської обласної виборчої комісії стверджував, що не має інформації проте чи було дану Постанову суду оскаржено та відповідно чи набула вона законної сили, жодного листа із суду з відповідною Постановою суду та довідкою про набрання Постановою суду законної сили.

У зв’язку з цим вважаючи, що голова Івано-Франківської обласної виборчої комісії штучно затягує виконання Постанови суду 15 грудня 2015 року мною особисто було передано Постанову суду та довідку про набрання нею законної сили з супровідним листом голові Івано-Франківської обласної виборчої комісії (на моєму примірнику супровідного листа зроблено відмітку про отримання головою Івано-Франківської обласної виборчої комісії). Таким чином голова Івано-Франківської обласної виборчої комісії належним чином повідомлений про Постанову суду та факт набрання нею законної сили.

На мої запитання про дату скликання засідання Івано-Франківської обласної виборчої комісії Голова Івано-Франківської обласної виборчої комісії стверджував, що потребує часу для ознайомлення з Постановою суду, а тому заявив, що засідання Івано-Франківської обласної виборчої комісії буде проведено не пізніше 17 грудня 2015 року. Мною було повідомлено голову Івано-Франківської обласної виборчої комісії, що в четвер, 17 грудня 2015 року, відбудеться чергове пленарне засідання першої сесії Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання. У разі невідкладного невиконання Постанови Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10 грудня 2015 року у справі № 809/4390/15 мої права та інтереси будуть вкотре порушені та матиме місце невиконання судового рішення та перешкоджання діяльності мене як депутата Івано-Франківської обласної ради. У зв’язку з цим, крайнім строком для реєстрації мене депутатом Івано-Франківської обласної ради є 16 грудня 2015 року.

  17 грудня 2015 року я звернулась до голови Івано-Франківської обласної виборчої комісії з вимогою повідомити про час засідання Івано-Франківської обласної виборчої комісії на, що голова Івано-Франківської обласної виборчої комісії відповів, що немає сьогодні можливості провести засідання Івано-Франківської обласної виборчої комісії.

Вважаю, що такі дії голови Івано-Франківської обласної виборчої комісії спрямовані на затягування строку виконання Постанови суду, а тому є злочинними. Зокрема за такі дії чинним кримінальним законодавством передбачено кримінальну відповідальність, яка настає у разі невиконання чи перешкоджання виконанню судового рішення, яке набрало законної сили. Зокрема, у відповідності до ст. 382 Кримінального кодексу України.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Голова Укравтодору перевірив ремонт основних автомобільних доріг Прикарпаття. ФОТО
Наступна : #Підсумки дня: Сесія облради, стрілянина на Лепкого та напад працівників прокуратури на музиканта

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×