Як будуть об’єднуватись партії в міській раді Івано-Франківська. ДУМКИ ЕКСПЕРТІВ

Місцеві вибори, що відбулися 25 жовтня 2015 року – це чергові вибори депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад, міських, селищних, сільських голів. Повторне голосування на виборах мерів великих міст територіальні виборчі комісії призначили на 15 листопада у випадку, якщо не буде абсолютного переможця за підсумками голосування 25 жовтня. Івано-Франківськ не отримав абсолютного переможця 25 жовтня. Таким чином, за крісло мера позмагаються Ігор Насалик та Руслан Марціків, передає Станіславське ТБ.

Але зараз не про міського голову, нехай це зачекає до 15 листопада. Саме зараз слід згадати про міську раду Івано-Франківська.

Як відомо, 2 листопада територіальна виборча комісія оприлюднила результати виборів до Івано-Франківської міської ради. Саме тут можна ознайомитись із тим, як партії розділили мандати в Івано-Франківській міській раді. ІНФОГРАФІКА

Читайте також: Івано-Франківська міська рада оновилась на 67%. ІНФОГРАФІКА

Журналісти Станіславського ТБ вирішили запитати у місцевих експертів, громадських діячів та аналітиків, як будуть співпрацювати партії в міській раді Івано-Франківська.

Ігор Ткач, політолог:

Для того, щоб прогнозувати якою буде конфігурація в міській раді, треба знати хто буде мером Івано-Франківська. Отже, є два варіанти: Ігор Насалик і Руслан Марцінків. В першому варіанті основою для переговорів по створенню більшості може стати “Солідарність”, “Батьківщина”, “Самопоміч”, УНП. УКРОП навряд буде домовлятися із Насаликом через “виборчу історію”, а “Свобода” буде відігравати роль основного контролера міської влади, до неї в цій роботі приєднається УКРОП, хоч і буде триматися осторонь. Якщо ж УКРОПу вдасться вийти на рівну дорогу із переговорною платформою, то вони поміняються місцями із “Батьківщиною”. Загалом, при Насалику офіційна більшість і більшість де факто не буде співпадати і Насалику доведеться ще раз прожити свій 2006 рік, коли він не мав контролю над радою в Калуші, принаймні, “Свобода” цього не допустить.

У випадку із мером Марцінківим конфігурація переговорної платформи трохи інша – “Свобода”, “Батьківщина”, “Самопоміч”, УНП, до яких можуть приєднатися УКРОПи на умовах квоти по секретарю ради або інших. В цьому разі “Солідарність” стане основною контролюючою силою ради. Але для “Солідарності” цей варіант геть непідходящий, бо їх завдання на сьогодні – бути владою, а не опозицією.

До цього всього треба додати, що реальна конфігурація в міській раді мало залежить від партійних “пісочниць”, тут треба дивитися глибше – хто в раді є із забудівників і крупних промисловців, хто є “вільними художниками”, хто є муніципальними службовцями – все це може розкрити не тільки зміст переговорів по форматуванні ради, але й по визначенню силових центрів прийняття рішень.

Формування ради буде залежати не тільки від грошей, але й від технологічної спроможності провести переговори.

Думаю, що без скандалів по імперативному мандату не обійдеться.
Не всі ті, хто вже оголошений переможцем у раду, стануть депутатами, думаю, що декого “попросять” не приймати мандат. Про щось більш конкретно можна буде сказати тоді, коли буде прийняте рішення виборчою комісією про визнання обраними і про оголошення першої сесії – тоді, коли будуть відомі всі прізвища депутатів можна буде прогнозувати.

Власне, тут цікавими будуть “неочікувані” прізвища, які поки що не проходять в раду.

Рада сама може бути дуже цікава, бо міноритарії можуть задавати тон для більшості. А для мотивації міноритаріїв потрібно менше витрат, тому господарі ради про це вже почали міркувати. Ясно одне – переговори будуть досить закриті.

Тарас Случик, керівник регіонального відділення Інституту Політичної Освіти:

Формат в більшості в раді залежить від трьох факторів: кого оберуть міським головою, яка буде реальна коаліція в Парламенті та чи будуть. Якщо ВРУ внесе зміни до Конституції в частині децентралізації і у нас будуть нові чергові місцеві вибори в 2017 році, то очікувати на конструктивну роботу новообраних рад складно.

Проте у майбутній міській раді, зважаючи на події, партія УКРОП буде публічно себе позиціонувати, як опозиційний політичний проект.

Проте важливо зазначити, що ефективність роботи міської ради та її виконавчих органів залежить від активності громадян. Якщо громадяни будуть контролювати раду, пропонувати свої ідеї та долучатись до спільної роботи, то й місто буде розвиватись активніше.

Максим Лисюк, керівник ВГО “Комітет виборців України” в Івано-Франківській області:

Зараз дуже важко сказати про блокування, тому що дуже багато буде залежати від того, хто буде мером. Якщо мером буде Марцінків, то швидше всього, що “Свобода” буде окремо, “Солідарність”, а УНП разом, “Батьківщина” з “Самопоміччю” спільно підтримають або Солідарність, або Свободу – залежно від того, хто запропонує кращі умови. УКРОП буде третьою силою, яка зможе підтримати або “Свободу”, якщо їм дадуть “потрібні” місця, наприклад, у виконкомі, або займе нейтральну позицію і в різних ситуаціях буде підтримувати “Свободу” або опозицію до мера. Якщо мером стане Насалик, то коаліція в раді може бути зовсім іншою. УНП та “Солідарність” будуть разом, “Свобода” в опозиціі. “Самопоміч” і “Батьківщина” будуть торгуватися з мером за “хороші” крісла у виконкомі та комітетах ради, щоб міський голова отримав промерську більшість. УКРОП також попробує взяти участь в переговорах з мером, а якщо переговори не увінчаються успіхом, тоді займуть нейтральну позицію і займуться критикою, як промерської більшості, так і “Свободівської” опозиції.

Зауваження: Якщо мером буде Насалик, то блокування в раді будуть відбуватися за іншим принципом.

Віталій Світлик, координатор Громадського руху ЧЕСНО в Івано-Франківську:

Для багатьох партій такий результат був несподіванкою. Спілкуючись з представниками різних політичних партій, розмова була зовсім про інші результати та представництво в раді. Зміну результатів спричинила мала явка виборців та пасивність молоді йти на дільниці робити свій вибір. Вкотре результати виборів вирішують люди пенсійного віку, які роблять свій вибір на підставі соціальних благ.
Ми бачимо, що за даними ТВК, для більшості в міській раді вистачить і мандатів двох партій, наприклад, це партія ВО«Свобода» та «Солідарність». Такий формат, думаю, є мало імовірним, оскільки в країні відбувається протистояння владі, яка робить обшуки у представників політичних партій ВО «Свободи», «Радикальній партії Ляшка», «УКРОП». Ніхто не заперечує, що це має відбуватись, якщо представники цих політичних сил замішані у корупційних схемах, але коли до цього часу не притягнуті люди, які з режимом Януковича розкрадали країну, то тут виникає маса питань до вибіркового правосуддя. Зважаючи на ці обставини, можлива коаліція всіх партійт окрім «Солідарності». Якщо брати до уваги, що наше місто маленьке і всі один одного знають, не виключається, що коаліція буде ситуативною в залежності від рішення, яке мають ухвалити. Посада мера повинна розставити всі крапки, чекаємо другого туру.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич – почесний доктор ПНУ
Наступна : На Прикарпатті чоловік вбив дружину і повісився сам

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×