28-річний боєць АТО, втративши обидві ноги, відкрив свій бізнес і потребує допомоги. ФОТО

28-річний викладач Олександр Чалапчій  із зони АТО вторік повернувся без ніг, втім, не впав у відчай і не втрачав оптимізму, а відкрив у рідній Ульянівці (Кіровоградська область) цех з виробництва солом’яних брикетів – підприємство «Екопаливо». 

Сьогодні у соціальній мережі Фейсбук Bourak Lilia повідомила, що Сашку потрібна допомога у його новій роботі. Треба проголосувати і підтримати “Екопаливо”:

“Українці з усього світу! Підтримаємо цього хлопця! Це Олександр Чалапчій – унікальна Людина! Рік тому в АТО втратив обидві ноги, встав на протези, розпочав волонтерську роботу з допомоги сім”ям загиблих бійців. Проходячи реабілітацію за кордоном ознайомився з виготовленням ЕкоПалива і вирішив зробити такий бізнес в Україні. Сашко вирішив – Сашко зробив! Він летить по життю з постійною посмішкою на обличчі! Прошу всіх підтримати його справу, прошу вийти на contest.stalo.delo/ua та проголосувати за ЕкоПаливо.
ГОЛОСУВАТИ ДО 5 ЖОВТНЯ. Треба кликнути на http://contest.stalo.delo.ua/… а потім кликнути на +. Цифра поруч повинна збільшитися на 1. Дякую всім! Слава нашим героям!”, – пише жінка.

ПРО КОНКУРС:

Конкурс СТАЛО проводить “Народне голосування” за компанію з найсильнішим “Геном Сталості”. У конкурсі буде представлено 50 фіналістів — підприємців, які не просто роблять гроші: вони займаються таким бізнесом, що допомагає навколишньому середовищу і покращує якість життя людей і громад.
Проголосувати за кожну компанію можна один раз.
Голосування триватиме до 5 жовтня. Переможця оголосимо на церемонії нагородження 7 жовтня.
Детальніше про конкурс та його учасників — на сайті stalo.delo.ua

ІСТОРІЯ БІЙЦЯ, котрий втратив ноги та відкрив свій бізнес:

Боєць мріяв про нові штучні ноги, щоб швидше повернутися в своє рідне училище на Кіровоградщині. У чоловіка є родина, його дружина на той час чекала на другу дитину.

Під час революції був на Майдані, коли почалася військова агресія з боку Росії сам пішов до військкомату. Отримав повістку і одразу в АТО. Каже – не зміг всидіти вдома, коли його студенти воюють на сході.

Того дня…28 вересня разом зі своїм товаришем Олександр перебував на блокпосту, в селищі Ленінське Луганської області. Військові вранці побачили людей і пішли подивитися хто вони. В цей момент поруч із бійцями розірвалася міна. Хлопець перетягнув собі ноги доповз до рації і покликав на допомогу. Товариші затягли бійця в машину і відправили до лікарні в Дзержинськ. Але там врятувати ноги лікарям не вдалося. Коли опритомнів після наркозу шоку від того, що у нього більше немає ніг не було – згадує військовий. Найбільше, зізнається Олександр переживав, як відреагують рідні.

Ще взимку Олександр відлетів на реабілітацію в Австрію (в Україні немає центрів, де б займалися пацієнтами з подвійною ампутацією). 

Як відомо, Ульянівці (Кіровоградська область) боєць АТО Олександр Чалапчій, який втратив обидві ноги, відкрив цех з виробництва солом’яних брикетів. Власне, на створення підприємства «Екопаливо» 28-річного батька двох доньок надихнула Австрія, де вояк 34-го батальйону проходив реабілітацію і вчився пересуватись на «розумних» протезах. Українця вразило те, як австрійці ощадливо ставляться до всього, що можна переробити у паливо.

Після повернення додому Олександр не тільки відновив викладацьку практику у профтехучилищі Ульянівки та виробництво газогенераторних котлів, а й вирішив відкрити власне підприємство. На виділені державою компенсаційні 300 тисяч гривень АТОвець орендував приміщення колишнього РТП, закупив обладнання. Досить тривалий час у цеху проводили пуско-налагоджувальні роботи.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : Кандидат на посаду міського голови Івано-Франківська Корнієнко Андрій викликав інших претендентів на публічні дебати
Наступна : У Галичі відбулися урочистості з нагоди Дня працівників освіти . ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×