У старовинному човні, який знайшли на Волині, виявили ще одну знахідку.ФОТО

Старовинного човна-довбанку, що знайшли біля села Старосілля Маневицького району, вдалося підняти з води і транспортувати у Маневичі. Там уже знайшли приміщення, відповідне для його зберігання та консервації. Про це у мережі інформує Володимир Чопюк, повідомляє Stanislavske.tv.

«Щасливо склались зорі для унікальної знахідки Волинського краю. Старовинного човна-довбанку, найбільшого, мабуть, в Україні нарешті сьогодні ввечері вдалось видобути і транспортувати у Маневичі, де знайшлось приміщення, відповідне для його зберігання та консервації! Тепер можна і потрібно робити рекламу, бо до цього надважливого моменту надмір уваги, як і паломництво до човна, могли лише нашкодити артефакту, а зламають – не відновиш, річ бо дійсно унікальна, човен такої довжини – рідкість, а зіваки-туристи і місцевий люд на ту дивину вилазили фоткатись і спричинили поглиблення тріщини збоку, яка була спочатку не така велика. Довжина майже 12 метрів, стан збереження – шикарний, як для дерева. Вік встановлять пізніше. На дні човна під шаром глини, піску і намулу виявився один цікавий залізний предмет – на ньому клейма, що дуже схожі на герби князів Острозьких.

 ccГерої дня – небайдужі громадяни Маневиччини, які відгукнулися на прохання про допомогу директора районного музею Петра Хомича. Він у районі чоловік авторитетний – за кілька днів йому вдалося організувати вельми складний процес. Знайшлися вантажівка, підйомний кран, місце для подальшого зберігання тощо. Далі має бути дуже вартісний у фінансовому вимірі етап очистки і консервації. А фінансів просто немає. Можливо, це прочитає хтось із впливових чи таких, які хочуть ними бути, кому небайдужа історія рідного краю.

Хочу звернути увагу на один знаковий момент. Жодна профільна державна установа від обласної чи районної адміністрації не надала суттєвої допомоги. Навіть управління культури чи обласний музей, яким ця знахідка мала би бути головною подією року просто «відморозилися», – йдеться в повідомленні.

 

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : У Галичі заклали й освятили наріжний камінь під будівництво храму. ФОТО
Наступна : На Прикарпатті попрощалися з бійцем АТО, який загинув після обстрілу БМП. ФОТО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×