Прикарпатські правоохоронці радять, як діяти у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Злочини, які вчиняються із застосуванням вибухових пристроїв, несуть у собі значну громадську небезпеку.

У випадку виявлення залишених без нагляду речей у громадському місці опитайте людей, котрі перебувають поруч. Постарайтеся встановити, кому вони належать або хто міг їх залишити. Якщо власника не встановлено, негайно повідомте про знахідку правоохоронцям.

Не намагайтеся заглянути усередину підозрілого пакета, коробки, іншого предмета. Не підбирайте кинутих речей, якими б привабливими вони не були, у них можуть бути закамуфльовані вибухові пристрої (у пластикових банках, стільникових телефонах тощо). На вулиці не бийте ногами предмети, що лежать на землі. Про це Станіславському ТБ повідомили у прес-службі сектору комунікації Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

Характерні ознаки, які вказують на можливу наявність вибухових пристроїв у підозрілому предметі:
– підозрілі обставини появи предметів – сумок, пакетів, коробок, металевих і скляних ємностей тощо, залишених без догляду власниками в даному місці і в даний час.
– підозрілі обставини появи щойно поштукатурених або свіжопофарбованих місць на стінах, свіжоскопаної ділянки землі або купи сміття на шляху проходження;
– наявність у предметів характерного вигляду штатних боєприпасів, учбово-імітаційних, сигнальних, освітлювальних, піротехнічних виробів;
– наявність очевидних деталей, які приводять вибухові пристрої в дію (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, проводи тощо);
– звук роботи годинникового механізму з підозрілого предмета;
– наявність у предмета запаху бензину, газу, розчинника, а також інших хімічних речовин;
– наявність електроприводів (антен, мобільних телефонів), світловоду, який мигтить або безупинно горить;
– наявність диму, який виходить із предмета;- наявність у дверях (вікнах) будь-яких сторонніх предметів, закріплених до них шнуром, проводом або липкою стрічкою.
Якщо виявлений предмет, на Вашу думку, не повинен перебувати в цьому місці і видався Вам підозрілим, не залишайте його без уваги.

Не вживайте самостійно ніяких дій зі знахідками або підозрілими предметами, які можуть виявитися вибуховими пристроями – це може призвести до їхнього вибуху, численних жертв і руйнувань. Якщо раптом почалася активізація сил безпеки й правоохоронних органів, не проявляйте цікавості, ідіть у інший бік, але не бігцем, щоб Вас не прийняли за супротивника. У разі вибуху або стрілянини негайно падайте на землю, краще під прикриття (бордюр, торговельний намет, машину тощо). Для більшої безпеки накрийте голову руками.

На усі, без винятку, повідомлення поліція забезпечить оперативне реагування відповідних служб, зокрема, вибухо-технічної служби та подбає про безпеку людей. Цілодобовий номер телефону, ГУ НП в Івано-Франківській області: (0342) 50 – 85 – 07 або ж «102», йдеться у повідомленні правоохоронців.

Читайте також: 

Прикарпатські правоохоронці радять як вберегтися від квартирних крадіїв

Прикарпатські правоохоронці радять, як уникнути пограбування

Прикарпатські правоохоронці радять, як не потрапити в тенета інтернет-шахраїв

Прикарпатські правоохоронці застерігають про крадіїв мобільних телефонів

Прикарпатські правоохоронці радять, як уникнути крадіжок з автомобілів

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : “ФранківськЯкийТребаБерегти”: у соцмережі набуває обертів новий флешмоб. ФОТО
Наступна : Розслідування будівельних афер в Івано-Франківську привело журналістів до міськради. ВІДЕО

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×