100 днів роботи Міністра культури: франківець Нищук розповів про головні досягнення на посаді

“Прикарпатський” Міністр культури України Євген Нищук розповів про перші 100 днів роботи своєї команди.

“За американськими традиціями президенти в 100 днів повідомляють суспільство про те, яку вони сформували команду і які намітили робочі плани. Реалії, в яких нині перебуває Україна, потребують негайних дій, час стиснутіший, тому окрім формування команди Міністерство культури України зосередилось на реальних справах – окрім тих пріоритетів, які були затверджені Урядом, ми зосередились також на налагодженні контакту з експертним мистецьким та громадським середовищем, а також почали впроваджувати принципи культурної дипломатії. Обмежуватися 100 днями ми не плануємо і обов’язково продовжимо плідну роботу”, – наводить слова пана Нищука прес-служба Мінкульту.

Для налагодження діалогу між представниками культурно-мистецького середовища та державними органами Міністерством культури України здійснюється перехід від управління до врядування у культурній сфері:

– розпочато реорганізацію Мінкультури і підпорядкованих установ для надання сучасних функцій і повноважень: стратегічного планування, розвитку креативних індустрій, літератури і читання, організації державних подій;
– створено «Український інститут книги», як приклад делегування Міністерством культури України функцій з реалізації політики у сфері літератури і читання;
– створено Координаційну раду з питань застосування української мови в усіх сферах суспільного життя України.

В рамках затверджених пріоритетів Уряду Міністерством культури:
– запущено Національну система ІККРОМ, яка складається з Національного виконавчого комітету ІККРОМ, національного координатора та базової інституції ІККРОМ в Україні (Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник), що дозволить винести на порядок денний питання реставрації, збереження української реставраційної школи, запровадження новітніх реставраційних технологій.
– реалізовано проект «Віртуальна реальність Поштової площі», що дає можливість сучасного переосмислення знайдених артефактів і дозволяє по-новому поглянути на їх консервацію та музеєфікацію;
– підготовлено проект Закону України «Про Український культурний фонд», який було узгоджено Кабінетом Міністрів України та винесено на засідання Національної ради реформ. Це дасть можливість започаткувати абсолютно новий і безпрецедентний алгоритм розподілу бюджетних коштів на мистецькі проекти, як для державного, так і для незалежного сектору.

 

Разом з цим розпочато виконання Закону України «Про культуру» в частині переходу на контрактну форму. Станом на сьогодні, оголошено конкурсні добори керівників в 5 закладах сфери управління Міністерства культури України.

Вироблені нові підходи до закупівлі книжок для бібліотек (визначення пріоритетних напрямів літератури на наступний рік, за якими робиться замовлення видавцям на наступний рік. Перед усім це якісна перекладна література, сучасна українська література, патріотична література).

– триває моніторинг, інвентаризація і оцінка стану наявних культурних закладів на місцях за особистою участю Міністра культури України. Вже відвідані 10 областей.

– Запущено проект із адаптації, дослідження та запровадження системи індикаторів ЮНЕСКО в Україні (Індикаторів впливу культури на соціально-економічний розвиток – CDIS) для отримання об’єктивних наукових даних про розвиток сфери культури в Україні. Це дослідження у кількісних і економічно обґрунтованих показниках продемонструє, наскільки глибоко культура інтегрована в усі сфери суспільного життя і впливає на державне будівництво.
– підготовлено концепцію Реєстру предметів культурної спадщини, в який інтегрується інформація про всі предмети культурної спадщини – культурні цінності.
Оновлено процедуру розподілу конфіскованих культурних цінностей за участю музейних, архівних та бібліотечних установ. Зазначений крок дозволяє створити умови для якісного наповнення фондів музейних, бібліотечних та архівних установ за принципом прозорості і доцільності.

Важливою складовою діяльності Міністерства культури є впровадження принципів культурної дипломатії при реалізації проектів:
– вперше Міністерство курує підготовку до участі України у 68-му Франкфуртському книжковому ярмарку (19-23 жовтня 2016 року).
– вперше унормовано проведення відбору Куратора національного культурного проекту для представлення на 57-ій Венеціанській бієнале сучасного мистецтва.
– утворено повноцінне дієве Бюро програми ЄС «Креативна Європа». Проведено перші консультації з Європейською Комісією щодо подовження пільгових умов участі України у програмі ЄС «Креативна Європа» на 2017 рік за 1 євро.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Попередня : На Івано-Франківщині пройде проща до Крилоса, яку очолить Блаженіший Святослав
Наступна : У Карпатах вирубують ліси із заповідного фонду охорони ЮНЕСКО – еколог

Про автора

Читайте також

Вхід

Зареєструватися
×